KİLİS HABERLERİ

Teröre Tepkiler Sürüyor

IHA
13.10.2015 - 13:31Son Güncelleme :

EĞİTİM BİR SEN KİLİS ŞUBE BAŞKANI BEKİR ŞEN, ANKARA'DA YAŞANAN TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLİ KINADIĞINI SÖYLEDİ

IHA

Memur-Sen Kilis Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Kilis Şube Başkanı Bekir Şen, “İnsanlığımız, kardeşliğimiz ve birliğimizle terörü bitireceğiz” dedi.
Eğitim Bir Sen Kilis Şube Başkanı Bekir Şen,terörün her türlüsünün insanlık dışı olduğunu belirterek, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıya tepki gösterdi. Şen, “10 Ekim Cumartesi sabahı, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunu bir terör örgütünün Ankara’daki insanlık dışı ve insanlık suçu hükmündeki eylemiyle canımız acıdı, yüreğimiz yandı. İnsanlıktan nasipsiz bir terör örgütünün ’kansız iki canlı bombacısı’ tarafından gerçekleştirilen birliğimizi, kardeşliğimizi, bizi hedef alan terör eylemi, yüreklerimize yas, gözlerimize yaş bıraktı. Ancak, biz terörle mücadeleyi bırakmayacağız. Biz, terörü besleyen kirli mahfilleri ortaya çıkarmakta, ifşa etmekte kararlı olacağız. Patlayan bombalar hepimizi hedef aldı. Bizi öldürmek istedi. Terör örgütlerinin vahşet ve cinnet ateşiyle ölenler, teröristlerce öldürülenler bizim evladımız, bizim komşumuz, bizim gencimiz, bizim yaşlımız. Kimimiz kadim dostunu, kimimiz çocukluk arkadaşını yitirdi. Hepimiz canlarımızı kaybettik. 97 insanımızı yitirdik. 97 canımızı kaybettik. Fakat, terörü, terörden medet umanları, terör üzerinden bizi ayrıştırmak isteyenleri sevindirmeyeceğiz. Birbirimize can olma hasletimizi kaybetmeyeceğiz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi. Ankara’yı kana bulayanları ve canlı bombaları azmettirenleri, kim olduğuna, hangi gerekçeyle hareket ettiğine, neyi hedeflediğine, kime hizmet ettiğine bakmaksızın lanetlediklerini ifade eden Şen, “Bu alçakça saldırıyı yapan taşeronların, teröre asıl işverenlik yapanların, azmettirenlerin, vahşet emrini verenlerin bir an önce bulunmasını ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.Devletin bütün kurumlarını, yetkililerini, siyasi partileri, siyasi liderleri ve tüm siyasi aktörleri, Türkiye’nin bütün sivil toplum örgütlerini teröre karşı tek ses olmaya, terörü bitirmeye kararlı nefes olmaya, ortak hareket etmeye, yasta ortaklaşmaya, terörle mücadeleye yoğunlaşmaya davet ediyoruz. Reyhanlı’da teröre kurban verdiklerimiz, Suruç’ta arkalarından ağıt yaktıklarımız, terör kurşunlarıyla şehit mertebesine uğurladıklarımız ve son olarak Ankara’da Gar Meydanında ölümlerine ağladıklarımız ne rakam ne de sayıydılar. Onlar, bu ülkenin vatandaşı, insanca yaşama hakkına sahip insanlarıydı” diye devam etti.
Şen, terör örgütleri Türkiye’nin mazlumları kucaklamasını, insanların kardeşçe kucaklaşmasını engellemek isteyen küresel şebekelerin taşeronluğunu üstlendiğini ifade etti. Şen, “Terör eylemleriyle, son verdiğimiz ötekileştirme çukurları yeniden kazılmak, kamplaşma duvarları yeniden örülmek isteniyor. Bu oyuna düşmemeliyiz. Düşmeyeceğiz. Bu tezgaha son vermeliyiz. Hep birlikte son vereceğiz.Bu kirli işbirliğinin taşeronlarını da asıl işverenlerini de el birliğiyle önce ifşa sonra imha edeceğiz. Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımız olmadıkça, terörle mücadeleye dair ortaklığımız, terörü bitirmek hepimizin ortak hedefi olmadıkça, ne terörü yok edebiliriz ne de terör örgütlerinin varlığına son verebiliriz. Devletimiz kişiliği, kimliği, sıfatı, mevki ve mevzisi, etki ve yetkisi ne olursa olsun terörü gerçekleştirenleri, terörü besleyenleri, terörün akıttığı kandan beslenenleri yenecektir, terörü bitirecektir, terör örgütlerinin varlığına son verecektir. Eylemin failine, kime zarar verdiğine, kime menfaat temin ettiğine, kimi öldürdüğüne bakarak teröre karşı pozisyon belirleyenler, terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Teröre Tepkiler Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teröre Tepkiler Sürüyor haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ

KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı