İZMİR HABERLERİ

Teröre Lanet, Sağduyuya Davet

IHA
10.09.2015 - 12:21Son Güncelleme :

TORBALI TİCARET ODASI MECLİSİ YAYINLADIĞI BİLDİRİ İLE TERÖR OLAYLARINI LANETLEYİP SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI.

IHA

Torbalı Ticaret Odası Meclisi yayınladığı bildiri ile terör olaylarını lanetleyip sağduyu çağrısı yaptı. Bildiride “Bugün terörü lanetleyerek devlet-millet kaynaşmasına ortaya koyacağız. Herkesi sağduyulu olmaya, birbirini anlamaya, kardeşlik hukukunu geliştirmeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
Torbalı Ticaret Odası’nın Eylül ayı olağan toplantısının gündemi son günlerdeki terör olayları idi. Erkan Aksoy Başkanlığında toplanan TTO Meclisi terörü kınayıp herkesi sağduyulu olmaya davet etti. Toplantının sonunda TTO Başkanı Abdulvahap Olgun oda adına bir bildiri okudu.
Türkiye’nin yurt içi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgası ile karşı karşıya kaldığı belirtilen meclis bildirgesinde şu ifadelere yer verildi: “Maalesef menfur terör eylemlerinde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, asker ve polisimizi şehit verdik.İş alemi olarak, bu gelişmelerden büyük elem, üzüntü ve geleceğe yönelik kaygı duyuyoruz.Vatandaşlar olarak, can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir.Can güvenliği yoksa girişim özgürlüğü yoktur. Can güvenliği yoksa esnaf, işçi, köylü, memur yoktur.Can güvenliği olmadan çalışma özgürlüğü de olmaz.Bugün, özgürlüklerimizin düşmanı olan terörü lanetleyerek, özgürlüklerimize sahip çıktığımızı göstermek için devlet-millet kaynaşmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Burada dikkate edilmesi gereken husus şudur: Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor.Dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor.Terör; herkesin kendi işine huzur içinde odaklanmasını engelliyor, geleceğimizi karartıyor.Terörün ve teröristin çocuklarımızın geleceğini karartmasına, gençlerimizi dağlarda heba etmesine izin vermeyeceğiz.”
TERÖRÜN AMACI AYRIŞTIRMAK
Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkılması gerekliliğine vurgu yapılan bildiride, Türkiye’nin bütünlüğünü korumak, halkın esenliğini sağlamak, güven ve huzuru hukukun içinde kalarak hayata geçirmenin devletin görevi olduğu ve kamu düzeni olmadan devletin olamayacağı kaydedildi.
Terör saldırılarının amacının, ülkenin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir kaos havası yaratmak olduğu bildirilirken, ülkenin huzurunu bozmaya çalışanların oyunlarının boşa çıkartacağı,dile getirildi.
TEPKİ KOYARKEN KARDEŞLİK ZEDELENMESİN
Teröre karşı tepkimizi ortaya koyarken aynı zamanda 1000 yıllık kardeşliğimize zarar verecek hareketlerden de kaçınması gerektiğinin altını çizilen bildiri şu temenniler ile sona erdi: “Bu süreçte herkesin daha soğukkanlı ve sağduyulu olması gerektiğine inanıyoruz. İnsanımız, geleceğimiz, kalkınma hedeflerimiz ve refahımız için özgürlüklerin korunması, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu düzeninin tesisi konusunda üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmeye her zaman olduğu gibi hazırız. Hepimiz uyanık olalım. Bu memlekette Türk’ün de Kürt’ün de Alevi’nin de Sünni’nin de birlikte yaşamak, bu toprakları vatan kılmaktan başka hiçbir şansı yoktur. Bu coğrafyadaki herkesin tek bir memleketi var. O da tek bir Türkiye.Özde bir, sözde bir, gönülde bir, eylemde bir, savaşta bir, barışta bir olanların memleketidir Türkiye.Hepimizin memleketi. Türkü, Kürdü, Acemi, Laz’ı, Arnavut’u, Zaza’sı ve Göçmeni ile biriz. Biz, hep beraber birlikte, barış içinde kardeşliğimizi, komşuluğumuzu, akrabalığımızı, dostluğumuzu koruyarak dimdik duracağız.Herkesi sağduyulu olmaya, birbirini anlamaya, kardeşlik hukukunu geliştirmeye davet ediyoruz. Burnumuzun dibindeki Irak ve Suriye’de yaşananların ülkemizde yaşanmaması için elbirliği ile inşallah bu oyunu bozacağız. Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale’de göstermiş olduğumuz birlik ve beraberliğe 100 yıl sonra yeniden ihtiyaç var. Ülkemizin bir an önce sükûnete, barışa ve huzura kavuşması diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Teröre Lanet, Sağduyuya Davet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teröre Lanet, Sağduyuya Davet haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:09
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı