Ege Haberleri

EGE

  Teröre lanet koalisyonu

  Turan GÜLTEKİN
  10 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ekim 2008 - 23:20

  Siyasi parti ve sivil toplum örgütleri, Şemdinli Aktütün Karakolu’na yapılan saldırının ardından teröre ortak açıklamayla tepki gösterdi.

  KARŞIYAKA’da bulunan bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri, Şemdinli Aktütün Karakolu’na yapılan saldırının ardından teröre ortak açıklamayla tepki gösterdi. Aralarında Anavatan, DP, DSP, MHP ilçe başkanları, Karşıyaka’da bulunan işadamları dernekleri, muhtarlar dernekleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin bulunduğu grup adına açıklamayı Anavatan Partisi İlçe Başkanı Halil Taşçı yaptı. Taşçı, PKK terörünün tahammül edilemeyecek hale geldiğini, teröre hiçbir hükümet tarihinde bu kadar taviz verilmediğini ve bu kadar başarısız bir politika izlenmediğini söyledi.

  Taşçı, "Terör kararlılıkla, hukukla ve milli politikalar geliştirilerek, terörü yaratan, destekleyen, besleyen ve uygulayanların üzerine topyekün milli mutabakatla gidilerek çözülür. Terörle mücadele yalnızca ordunun ve güvenlik güçlerinin üzerine yıkılmıştır. Siyasi irade ihmalden vazgeçip ordunun ihtiyaç ve taleplerini

  değerlendirerek, gerekli yasaları derhal Meclis’e getirmelidir" dedi. Türkiye’nin büyük bir ulus olduğunu sözlerine ekleyen Taşçı, "Büyüklüğümüzün ve gücümüzün farkındayız, farkında olmayanlar bilsinler ki, Türkiye terörü bitirecek, ekonomiyi düzeltecek, açlık ve sefaleti yenecek, yolsuzlukları önleyecek parti ve kurumlara sahiptir. Bu iktidara mahkûm değildir. Yapmayan, beceremeyen gider yerine yenisi gelir" diye konuştu. DSP İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, AKP ve CHP’nin neden toplantıya katılmadığı yolundaki soruya, "CHP İlçe Başkanı İzmir dışında olacağı için katılamayacağını söyledi. AKP’de ilçe yönetim sıkıntısı olduğundan muhatap bulamadık" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı