DÜZCE HABERLERİ

"Teröre Lanet, Bayırbucak'a Davet" etkinliği

AA / Ömer Faruk Cebeci,Ömer Ürer
28.02.2016 - 14:16Son Güncelleme :
AA / Ömer Faruk Cebeci,Ömer Ürer

DÜZCE (AA) - Düzce'de, Osmanlı Torunları Yardımlaşma Dayanışma Koruma ve Geliştirme Derneği tarafından, "Teröre Lanet, Bayırbucak'a Davet" etkinliği düzenlendi.

Anıtpark Meydanı'nda toplanan dernek üyeleri hazırladıkları dövizlerle ve attıkları sloganlarla terörü lanetledi.

Burada konuşan dernek başkanı İsa Üçüncü, dernek olarak Bayırbucak bölgesine gittiklerini ve yaşananları yerinde gördüklerini söyledi.

Esareti görmeden özgürlüğün kıymetini bilmeyen tüm vatandaşları Bayırbucak konusunda duyarlı olmaya davet eden Üçüncü, "Bayırbucak dün de bizimdi, bugün de bizimdir, yarın da bizim kalacaktır. Vatandaş ve Müslüman olarak yaptığımız yardımların nereye gittiğini bilmek gözümüzle görmek görevimizdir. Yardım yapacak arkadaşları duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bizim amacımız sadece yardım yapmak değil, yıllar önce kaybettiğimiz Osmanlı ruhlarını canlandırmak. Bu, sevgiyle, adaletle, merhametle, vicdanla alakalı bir durum. Bizim Türkiye'ye dünyaya duyurmak istediğimiz mesaj tam anlamıyla bu" şeklinde konuştu.

Üçüncü, konuşmasının sonunda şehitler için dua etti.

Etkinliğin ardından meydana getirilen tırla Bayırbucak Türkmenlerine götürülmek üzere yardım kampanyası başlatıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden "Teröre Lanet, Bayırbucak'a Davet" etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Teröre Lanet, Bayırbucak'a Davet" etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı