« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teröre karşı tek yürek

Futbol camiası, Dağlıca’da yaşanan saldırı sonrasında kulüpleriyle, yerli ve yabancı futbolcularıyla yaşanan olayları sosyal medyadan kınayarak “Başımız sağ olsun” mesajları paylaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DAĞLICA’da yaşanan saldırı sonrasında futbol dünyası yerlisiyle yabancısıyla tek vücut olup teröre karşı durdu. Olay sonrasında TFF, F.Bahçe ve G.Saray başsağlığı mesajı yayımlamıştı. Dün de Beşiktaş, Trabzon, Bursa, Kayseri, Eskişehir ve çok sayıda kulüp ile birlikte futbolcular sosyal medyadan tepkilerini ortaya koydu.

Teröre karşı tek yürek
Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinin girişine koyduğu fotoğraflı yazıda, ‘Şehitler Ölmez’ başlığıyla yayımladığı mesajda “Terör saldırılarında vatanımızın kıymetli evlatları şehit edilirken, ülke olarak yasta ama dimdik ayaktayız” ifadelerini kullandı.

Teröre karşı tek yürek
Galatasaray Kulübü, resmi internet sayfasının girişine bu fotoğrafı koydu.

ALEX VE MELO DA UNUTMADI
Türkiye'den ayrılmalarına rağmen Alex de Souza ve Felipe Melo da sosyal medya hesaplarına olayla ilgili mesajlar yazdı.

Teröre karşı tek yürek
Alex, Instagram hesabından paylaştığı Türk Bayrağı ve asker fotoğrafının altına, "Türk Milletinin başı sağolsun. Bayrağını savunan askerlerin kudreti eksik olmasın" diye yazdı.

Teröre karşı tek yürek

Fenerbahçeli Diego Ribas “Türk halkının başı sağ olsun” yazarken Telles “Teröre hayır” Olcay Şahan ise “Şehitler Ölmez” mesajı paylaşt. Tolgay Arslan, Veli Kavlak, Cenk Gönen gibi isimler ise profil fotoğraflarını kararttı.

Teröre karşı tek yürek

Galatasaray'dan Inter'e transfer olan Alex Telles, Instagram hesabını kararttı.

“SAVAŞTAN BETER”

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş yaşanan terör olayları ile iligi konuştu. Son derece üzgün olduğunu belirten başarılı hoca şunları söyledi: “İstenen toprak mıdır hak, hukuk mudur o belirlensin, biz savaş yapmıyor gözüküyoruz ama savaştan beter bir dünyayı yaşıyoruz. Bir taraf diğer taraf lafı etmeden, sadece insanların ölmediği bir ortamı arzuluyoruz. Yöneticilere büyük sorumluluk düşüyor.” ? Emre OKTAY

YİNE EVLERE ATEŞ DÜŞTÜ

SON günlerde yaşanan terör olaylarına bir tepki de milli takım kaptanı Arda Turan’dan geldi. Yıldız oyuncu sosyal medya hesabından “Yine evlere ateş düştü. Acılarımız yine tarifsiz. Başımız sağ olsun güzel ülkem. Artık bu son olsun” mesajını paylaştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler