MALATYA HABERLERİ

Teröre Karşı Ortak Açıklama

IHA
10.09.2015 - 13:25Son Güncelleme : 10.09.2015 - 13:26

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Malatyalı İş adamları Derneği (MİAD), Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) ve Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) teröre karşı ortak bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada, “Hain terör saldırılarıyla milletimiz derin bir acı ve keder yaşamaktadır. Her biri bu vatan toprağını korumak için görev yapan, kahraman güvenlik güçlerimiz kalleşçe pusular kurularak şehit edilmiştir. Milletimizin huzur içinde olması, vatanımızın birliğini korumak için kahraman evlatlarımız; ailelerinden uzak, hayallerini, belki sevdiğinin bir resmini yanına alıp, korkusuzca şehadet şerefine ulaşmıştır. Eli kanlı terör örgütünün vicdansız, hain, gaflet içindeki saldırıları insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu insanlık suçunu tüm varlığımızla, nefretle kınıyoruz. Hiçbir etnik kimlik, dini inanç, siyasi görüş, canice terör saldırılarını mazur gösteremez” ifadelerine yer verildi.
Silahların kayıtsız şartsız yol edilmesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Malatya’mız farklı etnik kimlikleri, dini inanış gruplarını, siyasi görüşleri birlikte kardeşçe yaşatan, herkese insan temelinde yaklaşan bir şehirdir. Bu şehrin insanları, barış içinde yaşayarak varlığımızı sürdürebileceğimizin ispatı olan en iyi örneklerdendir. Bizler barış talebini sözde bırakmayarak; barış için her şeyimizle, amasız, vatan topraklarındaki her türlü silahlı gruplara karşı çıkarak, sivil inisiyatif iradesini sergilemeliyiz. Askerimize ve polisimize yöneltilen silahların derhal susturulmasını ve tüm silahların kayıtsız şartsız yok edilmesini bekliyoruz. Kandırılmış gençlerin, vatan toprağını bölmek isteyen, şer odaklarının maşası olanların elinde, kardeşi kardeşe vurdurmalarına göz yummak ne tarihin ne insanlığın affetmeyeceği bir gaflettir. 18 Mart 1915’te Çanakkale’de vatanımızı işgal etmek isteyenlere, birlikte verdiğimiz cevap, terör saldırıları gerçekleştirenlere de yeniden milletimiz tarafından hatırlatılacaktır. Her türlü terör saldırılarına karşı en büyük görev siyasilere, kanaat önderlerine, sivil toplum kuruluşlarına, basın ve medya kanallarına düşmektedir. Terör hiçbir siyasi çekişmenin konusu yapılamaz. Sivil Toplum Kuruluşlarımız sivil inisiyatif geliştirmelidir. Şehitlerimizin ruhunun şad olabilmesi, huzura erebilmeleri için hepimiz devletimize ve güvenlik kuvvetlerimize güven için de destek olmaya devam etmeliyiz. Özellikle basın kuruluşlarımızın sosyal medya kanallarının terör örgütünün amaçladığı manipülasyonlara alet olmaması gerekmektedir” denildi.
Açıklamanın devamında, “Yüce milletimiz yaşanan tüm elim hadiselere, hain saldırılara karşı bugüne kadar olduğu gibi bugünde metanetli olacaktır. Bizler bin yıllık bir medeniyetin evlatlarıyız. Bu büyük millet bu toprakları kanı pahasına korumuş, her bir ferdinin fedakarlığıyla al bayrağımıza rengini vermiştir. Terör örgütü bizi ancak yekvücut, el ele vermiş olarak görecek emellerine asla ulaşamayacaktır. Dünya devletlerinin hep birlikte saldırısını bile tek vücut olarak göğüslemiş, onları dize getirmiş bu güce karşı birilerinin maşalığını yapma gafletinde olanların sonu yok olup gitmektir. Malatyalı sivil toplum kuruluşları olarak kalleşçe saldırılarda yaşamını yitiren, kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Teröre Karşı Ortak Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teröre Karşı Ortak Açıklama haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı