« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teröre karşı birlikteyiz

Yoğunlaşan terör eylemlerine karşı ortak bir duruş da Kulüpler Birliği’nden geldi. Başkan Gümüşdağ, futbol ailesi olarak kenetlenmiş bir görüntü sergilemek adına hafta sonunda tüm liglerde takımları ortak tişörtle ve pankartla sahaya çıkarmak için kolları sıvadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜM ülkeyi yasa boğan şehit haberlerinin ve terör olaylarının ardından Kulüpler Birliği de sağduyu için adım attı...
Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Süper Lig ve diğer liglerdeki kulüplerin ortak tişört ve pankartla sahaya çıkması için kolları sıvadıklarını belirterek şunları söyledi...

Son günlerde ülkeyi yasa boğan terör olaylarına karşı Kulüpler Birliği olarak birlikte ve kenetlenmiş bir duruş sergilememiz gerektiğini, hepimiz için kutsal ve paha biçilmez değeri olan vatanımızın, futbol ailesi olarak da bütünüyle birlikte, omuz omuza olduğunun anlaşılması gerektiğini düşünüyorum.

Futbol, milyonlarca insanın takip ettiği bir platform ve halka bu güçlü mesajı verebilmek için bu hafta oynanacak tüm maçlarda, sadece Süper Lig değil, tüm lig maçlarında, ortak bir söylemi göğüslerimizde taşımak mesuliyeti içindeyiz.

“SIMSIKI KENETLENMELİYİZ”

Bugünlerde çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik mesajının taşınması için, futbol ailemizin tüm fertlerini, “Teröre karşı birlikteyiz” duruşuna destek olmaya davet ediyorum. Bütün takımlarımızın sahaya aynı sloganı taşıyan ısınma tişörtleri ve pankartlarla çıkmaları için 18 kulüp başkanımızla irtibattayım ve kendilerinden destek isteyeceğim.

Temennim odur ki, bu hafta futbol sayesinde bu güçlü mesaj, ülkemizin teröre karşı sımsıkı kenetlendiğinin bir simgesi olacaktır. Bu vesileyle tüm futbol ailesini, terörün her türlüsüne karşı daha yüksek sorumluluk taşımaya teşvik edecektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz