Dünya Haberleri

  Terör örgütü PKK Fırat'ın yanı başında karakol kurdu

  İHA
  08.12.2017 - 10:32 | Son Güncelleme:

  Suriye’de çıkan iç savaş sonrası kontrolüne geçirdiği birçok bölgede karakol kuran terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin şimdi de Fırat nehrinin yanı başında karakollar kurduğu belirtildi.

  Suriye’de 2011 yılında başlayan iç savaş sonrası ülkenin kuzeyi, Fırat Nehri’nin doğusunda bulunan birçok noktayı kontrolüne geçiren terör örgütü YPG'nin şimdi de Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan 2 Türk karakolunun karşısına karakol kurduğu ifade edildi.

  Fırat Nehri kıyısında bulunan Köprübatı Hudut Karakolu'nun karşısındaki Zormağara Köyü ile Ziyaret Hudut Karakolu karşısındaki Suriye’nin Ziyaret köyünde karakollar kurduğu belirtildi. 

  Terör örgütü PKK Fıratın yanı başında karakol kurdu

  BAYRAK, HENDEK VE KUM BARİKATI

  Karakol şeklinde kurulan yapıların çevresinde hendek kazdığı belirtilen YPG’liler, aynı zamanda kum torbaları ile mevzi ve barikat yaptıkları nöbet kulelerine ise YPG ve YPJ bayrakları astı. Kara yoluyla gelen ağır silahlar, zırhlı araçlar ve yakıt tankerlerinin de Fırat Nehri çevresindeki bu noktalara dağıtıldığı iddia ediliyor. YPG’nin, ABD’nin verdiği silahları 13 ayrı depoda sakladığı ve 2 bin ABD askerinin, YPG ile aktif işbirliği halinde oldukları ileri sürülüyor.

  Terör örgütü PKK Fıratın yanı başında karakol kurdu

  TSK 24 SAAT TEYAKKUZDA

  Diğer yandan, Türkiye tarafında bulunan Köprübatı ve Ziyaret Hudut Karakollarında ise 24 saat termal kameralarla nöbet tutan askerler, sürekli zırhlı araçlarla devriye halinde. Fırat’ın batısında başlayan duvar örme çalışmalarının ise Türkiye sınırı boyunca Fırat’ın doğusunda da devam ettiği gözlendi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı