ANTALYA HABERLERİ

Terör gazisine evde ziyaret

DHA
27.03.2017 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

 

ALANYA, (DHA) - ALANYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, terör gazisi Murat Caner'i evinde ziyaret etti.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, 1997 yılında Kuzey Irak'ta gazi olan ve sonrasında parapleji (her iki bacakta ve sol elde işlev kaybı) tanısı konulan terör gazisi Murat Caner'i hastanenin Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi ile birlikte evinde ziyaret etti.

Başhekim Dr. Tevfik Yazan, "Ülkemizin sahip olduğu huzur, birlik ve beraberliği, bayrağımızın özgürce dalgalanmasını, tarihten bu yana ecdadımızın, gazilerimizin, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizin vatanımız için ödemiş olduğu bedellere borçluyuz. O yüzden ne yapsak bu bedel ödenemez. Samimiyetimizle her zaman onların yanındayız. Devletimizin bir çalışanı ve temsilcisi olarak onların her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Gazi Murat Caner de hastanenin Evde Sağlık Hizmetleri ekibi sayesinde fizik tedavisinin evde yapılabildiğini aktarırken, Sağlık Bakanlığı ve hastane yöneticilerine teşekkür etti. Gazi Caner, "Gazi olmanın karşılığı sadece ecdadımızın bırakmış olduğu mirasa ödenen bir borçtur. Bizim tek isteğimiz milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olmasıdır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Terör gazisine evde ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Terör gazisine evde ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı