Gündem Haberleri

  Terör etkilemeyecek

  Hürriyet Haber
  04.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin turizmde roket hızıyla yükseldiğini belirten Turizm Bakanı Tan, ‘‘Teröristbaşının yargılanması süreci turizmi etkilemeyecek’’ dedi. Tan, Hazreti İsa'nın 2000'inci doğum yıldönümünde inanç turizmi potansiyeline de dikkat çekti.

  Turizm Bakanı Ahmet Tan, Türkiye turizminin terörist Abdullah Öcalan'ın yargılanması sürecinden etkilenmeyeceğini söyledi.

  Türkiye'nin, terörün en yoğun olduğu dönemde bile turizmde dikkat çekici rekorlara imza attığını vurgulayan Tan, ‘‘Eğer terörizm ile turizm arasında bir ilişki olsaydı, bu başarı sağlanamazdı’’ diye konuştu.

  Tan, dün 2000 yılına dönük projelerini anlatmak için Ankara Garı'nda basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin son 10 yılda turizmde ‘roket hızıyla’ yükseldiğini ifade eden Tan, ‘‘Son 10 yıl, maalesef kanlı terörün en fazla at oynattığı ve en fazla can aldığı dönem oldu. Son 10 yılda Türkiye, turizmde roket hızıyla yükseldi’’ dedi.

  Hazreti İsa'nın doğum yıldönümü olan 2000'nin tüm dünyada bir şenlik olarak kutlanacağını hatırlatan Tan, bu açıdan Türkiye'nin hiçbir ülkeye nasip olmayan olanaklara sahip bulunduğunu söyledi. Türkiye'nin inanç turizm potansiyelini tanıtmak için hazırlık yaptığını anlatan Tan, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantıda alınan kararları da adım adım uygulamaya koyacaklarını bildirdi. Tan, CNN'in Türkiye'nin inanç turizm potansiyelinin dünyaya tanıtılmasına büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Tan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini Batı ile bütünleştirmek için, bu bölgelerde okuyan orta okul ve lise öğrencilerini trenle Ankara'ya getireceklerini de söyledi.

  Ne de olsa gazeteci Bakan

  Gazeteci kökenli Turizm Bakanı Ahmet Tan, dün meslektaşlarının ilgi odağı oldu. Bir gazeteci ordusu eşliğinde Ankara Gar'ında basın toplantısı düzenleyen Tan, toplantı bittikten sonra ayakkabılarını boyattı. Tan, ayakkabı boyacısına 5 milyon lira verdi. Ancak Tan'ın ayakkabılarını boyatmaları neredeyse basın toplantısından daha çok ilgi çekti. Meslektaşları, ‘‘Bakan ne de olsa gazeteci, gazetecilerin neyi çekeceğini iyi biliyor’’ diye espri yaptı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı