TRABZON HABERLERİ

“Terör Değil; Kardeşlik Diyen Gönüller, Şifa Veren Eller Kazanacak”

IHA
28.10.2015 - 11:46Son Güncelleme :

TERÖR DEĞİL KARDEŞLİK DİYEN GÖNÜLLER ŞİFA VEREN ELLER KAZANACAK KONULU BASIN AÇIKLAMASI HASTENE BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Trabzon’da hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” konulu basın açıklamasında bir araya geldi.
Sağlık İl Müdürü Uzm Dr. Kemal Süleyman yaptığı açıklamada, terör örgütünün sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarını kınalayarak “Vatandaşın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz” dedi.
Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Binası önünde toplanan hastane yöneticileri ve sağlık çalışanlarına hitap eden Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Halit Çınarka ve Sağlık İl Müdürü Uzm Dr. Kemal Süleyman teröre karşı en büyük cevabın, en büyük mücadelenin birlik ve beraberlik içinde hareket etmek olduğunu belirtti.
Basın açıklamasını yapan ve Sağlık İl Müdürü Uzm Dr. Kemal Süleyman terör örgütünün, sağlık çalışanlarına ve ambulanslara alçakça saldırılarını sürdüğünü ifade ederek “Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmet sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız; Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” diye konuştu.
Trabzon’da hastane çalışanlarının güvenliği için tedbirler alındığını kaydeden Süleyman, “Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır.“Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden “Terör Değil; Kardeşlik Diyen Gönüller, Şifa Veren Eller Kazanacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Terör Değil; Kardeşlik Diyen Gönüller, Şifa Veren Eller Kazanacak” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı