« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terminatör Türk

Attığı 20 sayıyla TAU’nun Kral Kupası’nı kazanmasını sağlayan milli oyuncu, "Arkadaşım Scola, oyuna girdiğimde bir anda ortalığı sayılarımla dağıttığım ve karıştırdığım için bana bu lakabı taktı" dedi.

Ayhan GÜNER
SON GÜNCELLEME
TAU, Kral Kupası’nı kazandı. Tüm İspanya, maçı kazandıran ve 20 sayıyla takımının skoreri olan Serkan Erdoğan’ı konuşuyor. 5. kez kazanılan bu kupanın başrol oyuncusu olan milli yıldıza basın da övgüler yağdırdı. Serkan mutluluktan uçarken, sorularımıza içtenlikle cevap verdi. 

Kral Kupası’nı aldıktan sonra babana hediye ettin. Neden?

Babam yaklaşık 2.5 ay yanımızda kaldı. Vitoria’dan ayrılmadan 10 gün önce taksiye binip, havaalanına giderken, bana bir rüya gördüğünü söyledi. Rüyasında biz Kral Kupası’nı alıyoruz, ben de MVP seçiliyordum. Buna inanmadım ve güldüm. Babamın rüyası neredeyse gerçekleşti. Kupayı aldık ama MVP olamadım. Turnuvanın en skorer oyuncu ödülünü aldım. Asıl MVP benim hakkımdı ama belki de bir oyuncuya 2 ödül vermek istemedikleri için bunu guardımıza verdiler. 15 bin kişi önünde 3 maç oynadık. Muhteşem bir atmosfer vardı. Bu kupayı alarak hem kulüp tarihine geçtim, hem de kariyerimde büyük bir aşama kaydettim.

Başarımı aileme borçluyum

 Uyum sağladın.
Bunda faktör neydi?

En büyük faktör ailem ve eşim. Takım arkadaşlarım da mükemmel, profesyonel ve yardımsever. Bana her konuda yardımcı oldular.

 TAU’nun kurtarıcısı oldun mu?

Oldum... 3 maçta 65 dakika oynadım. 63 sayı attım.. İnanılmaz bir şey.

 Sana ne diyorlar? Bir lakabın var mı?

Ağabey bunu yazar mısın bilmiyorum ama çok ilginç bir lakap taktılar son zamanlarda. ’Terminatör Türk’ diyorlar. Sebebi de şu; oyuna girdiğimde bir anda ortalığı sayılarımla dağıtıyorum, karıştırıyorum. 20 dakikada 20 sayı atıyorum. Bu yüzden Scola bana bu ismi taktı. 

Yeni koçla aran nasıl. Senin üzerine set kurdu mu?

Veelimir Perasovic ile aram iyi. Onun oynadığı dönemdeki oyun stiline çok benziyormuşum. Aramızda o yüzden de bir elektriklenme oldu. Öyle bir set kurma olayı ise yok.

 Sert oynanan İspanyol Ligi’ni Türkiye ile değerlendirir misin?

Çok büyük uçurum var. Oynadığım için söylemiyorum. Bu kadar sert ve mücadele eden oyun stili görmedim. Hakemler de buna izin veriyor. Bütün maçlar Eurolegaue kalitesinde. Deplasmanda kazanmak ise büyük iş.

Efes Pilsen daha şanslı

 Euroleague’deki şansınız ne.
Ülker ve Efes Pilsen’in Final Four şansı var mı?

Biz burada Bamberg’i yenersek önemli bir avantaj elde edeceğiz. Diğer maçımız deplasmanda Rytas ile. Eğer o maçtan da iyi sonuçla ayrılırsak, CSKA ile birlikte gruptan çıkarız. Zaten bizim de ilk hedefimiz Final-Four. Sonra ligde play-off ve şampiyonluk. Şampiyonluk o kadar kolay değil. 6 aday var.

Efes’in bana göre guard problemi yok. Ender, Popoviç’in açığını doldurur. Sonuçta milli takım guardı. Ender’e o taht verilmeli. Ülker’in şanslı olduğuna inanmıyorum. Ergin ağabeyin başarılı olmasını isterim ama zor bir gruba düştüler. Ben Efes’i daha şanslı görüyorum.

 Transfer teklifleri geliyor mu?

Yeni menajerim bir İtalyan. Sezon içinde aklımı karıştıracak hiçbir şeyi önüme getirmiyor. İyi oynasam da, kötü oynasam da bu böyle. Bana, ’Sen işine bak, gerisini düşünme’ diyor.

 Avrupa’daki hedeflerin ne? TAU’dan sonra hangi takıma gitmek istersin?

İspanya Ligi’ni gördükten sonra başka bir yerde oynamak istemiyorum. Her maç full oynanıyor. Minumum seyirci sayısı 5 bin. Özel bir takım dersen, zaten özel bir takımdayım.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler