YALOVA HABERLERİ

Termal'de kış bir başka güzel

AA / Yılmaz Oruç,Ayhan Polat
15.01.2015 - 11:23Son Güncelleme : 15.01.2015 - 11:24

- Doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla 2014'te 800 bin turisti ağırlayan Yalova'nın Termal ilçesi, kış mevsiminde de bölgenin cazibe merkezi olmayı sürdürüyor - Belediye Başkanı Atik: "Termal'de kış mevsimi bir başka güzel. Termal'e gelmeden kimse 'kış ayını geçirdim' demesin" - "Termal'de yapılacak tesislerle 2015 yılında çok rahat bir milyon gecelemeyi gerçekleştirmiş olacağız"

AA / Yılmaz Oruç,Ayhan Polat

YALOVA (AA) - YILMAZ ORUÇ - Doğal güzellikleri ile kaplıcalarıyla 2014'te 800 bin yerli ve yabancı turisti ağırlayan Yalova'nın Termal ilçesi, kış mevsiminde de bölgenin cazibe merkezi olmayı sürdürüyor.

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Termal'in her zaman olduğu gibi kış aylarında da turizmin önder ilçelerinden biri olmaya devam ettiğini söyledi.

Özellikle kar yağmasıyla birlikte insanların kaplıcayı daha çok tercih ettiğini belirten Atik, "Gerek yerli turistlerimizin gerek yabancı turistlerimizin ilçemizde sayılarının oldukça arttığını tespit etmiş durumdayız. 2014 yılında da yine turizm hareketimizde önemli bir ivmeyle artarak geçirdik. Yaklaşık 800 bin konaklama gerçekleştirdik. Bu konaklamanın 200 bine yakını yabancı turistten oluşuyor. Yabancı turist dökümü Ortadoğu'dan gelen turistlerimiz ve Rusya'dan gelen turistlerimiz ağırlıkta olmak üzere devam ediyor. 2015'te de bunun devam edeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

İlçede turizm işletme belgeli tesisler, belediye belgeli tesisler, ev pansiyonları, motellerle birlikte toplamda şu an 8 bine yakın yatak kapasitesiyle turistlere hizmet verildiği bilgisini veren Atik, "İstanbul'a yakın olmamız, Bursa'ya İzmit'e yakın olmamız, hava alanlarına yakın olmamız ilçemizin doğal güzelliklerinin, kaplıcasının, ormanlarının, suyunun, havasının ve insanının da turizme yatkın olması turizm anlamında ilçemizin daha da talep görmesine sebep oluyor" dedi.

Kendilerinin yerel yönetim olarak ilçede turizm faaliyeti yapan tüm işletmelerin alt yapı imkanlarını geliştirmekle mükellef olduklarını aktaran Atik, şöyle devam etti:

"İlçemizdeki tanıtım ve organizasyon faaliyetlerinin yerine getirilmesi için belediyemizin gücü nispetinde bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları bundan sonra da gerçekleştireceğiz. 2015 yılında hedefimiz bir milyonu geçmek. Termal'de yapılacak tesislerle birlikte 2015 yılında çok rahat bir milyon gecelemeyi gerçekleştirmiş olacağız."

- "Termal'e gelmeden kimse 'kış ayını geçirdim' demesin"

Termal'de kış mevsiminin bir başka güzel olduğunu söyleyen Atik, "Termal'e gelmeden kimse 'kış ayını geçirdim' demesin" ifadesini kullandı.

Herkesi ilçedeki kaplıcalara davet eden Atik, şöyle konuştu:

"Kaplıcaya girerek ama açık havuzda ama kapalı havuzda ama banyolarda tüm otel ve motellerin kaplıcalarında insanlarımız kaplıca tedavisi görerek rahat bir ortamda, huzurlu bir ortamda, sıfır gürültüde, bol oksijenle, şifalı kaplıca suyuyla dinlenmek ve tedavi olmak için Termal'e gelsinler. Ayrıca Termal'e gelen vatandaşlarımız daha çok kas ve iskelet sistemiyle ilgili rahatsızlıklarıyla ilgili, sindirim sistemindeki rahatsızlıklarıyla, cilt ve dokudaki rahatsızlıklarla ilgili geldiklerinde kaplıcalarımızda şifa buluyorlar. Bununla birlikte kesinlikle doktor kontrolü altıda bu işlemler gerçekleşiyor. Doktor kontrolü olmadan kaplıca tedavisinin uygulanmasını doğru bulmuyorum. Zaten tıbbi acıdan da bu gerekli."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Termal'de kış bir başka güzel hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Termal'de kış bir başka güzel haberi güncellenecektir.

  YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı