Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Terkedilen kadın, tüfekle kahve bastı

  Fatih DALDAL/ BAYRAMİÇ(Çanakkale), (DHA)
  02.07.2007 - 11:40 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de yaşayan Gülsüm Ö. kendisini hamile bırakıp terkettiğini ileri sürdüğü Orhan Avcı'yı kahvede tüfekle bastı

  O sırada kahvede olan Korucak Köyü Muhtarı Orhan Avcı genç kadını elinde tüfekle karşısında görünce, pencereden atlayıp kaçtı. Kahvedekiler de elindeki tüfeği alarak Gülsüm Özcan'ı etkisiz hale getirdi.

  Korucak Köyü Muhtarı Orhan Avcı, yasak aşk yaşadığı komşu kızı Gülsüm Özcan ile 4 ay önce ortadan kayboldu. Ezine'de 2 ay kalan ikili daha sonra köye dönerek birlikte yaşamaya başladı. Muhtar Avcı, iddiaya göre genç kadının 4 aylık hamile olduğunu öğrenince onu terketti ve evine döndü. Orhan Avcı'nın, Gülsüm Özcan'la birlikte yaşamaya başlamasından sonra 2 çocuğunu da alarak yakınlarının evine yerleşen eşi Hanife Avcı da, bu gelişmelerin ardından çocuklarıyla birlikte Korucak Köyü’ndeki evine döndü.

  Terkedilmeyi hazmedemeyen Gülsüm Özcan, geçen cumartesi günü bir av tüfeği alarak, Mehmet Akkuş'un çalıştırdığı kahveyi bastı. O sırada kahvede bulunan Muhtar Orhan Avcı, genç kadını elinde tüfekle karşısında görünce pencereden atlayıp kaçtı. Kahvedekiler de Özcan'ın elinden tüfeği alarak genç kadını etkisiz hale getirdi.

  İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

  Jandarmaya teslim edilen Gülsüm Özcan ifadesinde, “Muhtardan dört aylık hamileyim. Üç gün önce ‘Senden bıktım’ diyerek hamile olduğumu bile bile beni evden kovdu. Ben de annemin evine geri döndüm. Bugün de av tüfeğini alarak onun bulunduğu köy kahvesine gittim. Beni görünce kaçtı. Kahvedekiler de elimdeki tüfeği aldı” dedi.

  Jandarmanın ifadesini alıp serbest bıraktığı Gülsüm Özcan, muhtar Orhan Avcı’dan şikayetçi olduğunu, kendisinin de kızgınlık anında böyle bir olay yaptığını söyledi.

  Köy muhtarı Orhan Avcı da, “Biz Gülsüm'le birbirimizi seviyorduk. Fakat ailesi aramızı bozdu ve kendisi evden ayrıldı” diyerek kendisini savundu.

  Jandarma, köydeki bu gelişmeleri anlatan bir rapor hazırlayıp Bayramiç Kaymakamı Ahmet Okur’a sundu. Kaymakam Ahmet Okur konuyu incelediğini ve gereğinin yapılacağını belirtti.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı