Terk edilince oteli ateşe verdi!

Hürriyet Haber
25.07.2015 - 13:27 | Son Güncelleme:

Galler’deki Haverfordwest kentinde erkek arkadaşı tarafından terk edilip Premier Inn otelinde onunla paylaştığı odadan da kovulan 26 yaşındaki öğretmen Georgina Tranter oteli ateşe verdi.

Otelde kalmakta olan 130 müşteri ve çalışanın hayatını tehlikeye atan kadın 32 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SAVCILIK BALOSU İÇİN GELMİŞLERDİ

Konuyla ilgili Swansea Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada Tranter’in erkek arkadaşı William Harman ile birlikte bir avcılık klübünün geleneksel balosuna katılmak üzere Haversfordwest’e geldiği açıklandı.

Harman’ın balodan önce kız arkadaşına “ilişkiyi sona erdirmek istediğini ve baloya sadece onu kırmamak ve hayal kırıklığına uğratmamak için geldiğini” söylediği belirtildi.

POLİS ANNESİNİN EVİNE BIRAKTI

Tratner’ın bunun üzerine gece boyunca alkol alıp ve kokain kullandığı ve kaldıkları otelin lobisinde sevgilisi ile şiddetli bir kavga ettiği açıklandı.

Harman’ın kız arkadaşını paylaştıkları otel odasına almayı reddetmesinin ardından otel görevlilerinin polis çağırdığı ve gelen polis memurlarının Tratner’ı annesinin Narberth kentindeki evine götürüp bıraktığı belirtildi.

KAPIYA PETROL DÖKTÜ

Mahkemede ifade veren polis yetkilileri, Tratner’ın annesinin evine gittikten kısa süre sonra ailenin Peugeot marka otomobiline binerek otele geri döndüğünü ve erkek arkadaşını cezalandırmak için otelin kapısına bir bidon petrol döküp ateş yaktığını söyledi.

Kısa sürede otelin girişini saran yangının orada kalmakta olan bir itfayeci tarafından lobideki yangın söndürücü ile kısa sürede söndürüldüğü ancak yine de önlem amacıyla otelin bir süreliğine boşaltıldığı da açıklandı

Etiketler: sevgili , ateşe verdi


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı