« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'in tercihi Almanya'yı şaşırttı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'in Avrupa Futbol Şampiyonası için UEFA'ya bildirdiği kadroda Bundesliga'da futbol oynayan Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk'e yer vermemesi, Alman spor basınını da şaşırttı.

Temel Elcivan, Duisburg DHA
SON GÜNCELLEME

Terim'in kararını dün öğle saatlerinde internet sitesinden duyuran Alman spor dergisi Kicker, "Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk için kötü sürpriz" başlıgını attı. Kicker, Türk Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim şaşırtıcı bir kararla Avrupa Şampiyonası için belirledigi 23 kişilik kadroda, bundesliga profisi olan Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk'e yer vermedi yorumunu yaptı.

Alman Bild Gazetesi ise, aynı haberi bügünkü sayısında "Mavi Krallar'da Jermeine Jones'in ardından Halil Altıntop da Avrupa Şampiyonası'na veda etti" başlıgı ile duyurdu.Schalkeli Jermeine Jones'in Alman milli takım kadrosundan çıkartıldıgını hatırlatan Bild, Fatih Terim beklenmedik bir şekilde Stuttgartlı Yildiray Baştürk'ü ve Halil Altıntop'u kadrodan çıkardı ve böylece Alman liginden Türk milli takımında bulunan sadece Hamit Altıntop kaldi şeklinde yorumladı.

Almanya'da en çok ziyaret edilen internet spor sayfalarından biri olan www.sportal.de ise haberi, Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk türk milli takım kadrosundan silindi başlıgı ile okurlarına duyurdu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.