"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Terim'in gölgesinde

G.Saray için sıradan bir maçın ötesinde bir vaziyet söz konusuydu.

Bu maç, saha dışı hadiselerin gölgesinin üzerine düştüğü bir maça dönüşmüştü. Bir tebrik listesi yapmak gerekirse sadece sahadaki armayı destekleme olgunluğunu gösteren G.Saray taraftarını üste yazmalıyız. İkinci tebrik; G.Saraylı futbolculara gider. Kariyerlerini, formalarını veya veda ettikleri hocalarını düşündüler; Her ihtimalde takdir edilmesi gereken bir oyun sergilediler. Bir tebrik de muhakkak Terim’e... Ve G.Saray’ı zor gününde yalnız bırakmayan yardımcıları Ümit Davala ve Hasan Şaş için...
Maça bu sezon olmadığı kadar kararlı, baskılı, başladı G.Saray... İlk dakikalarda aksayan Sneijder ve Engin’di. Zor durumlarda kazanma arzusunu temsilen toparlayıcı rolde Sabri, parladı. Seyredenlerde bir Ribery, bir Keita hissi yaratan Bruma’dan ayrıca bahsetmek gerek. İlk yarı üstün oynayan G.Saray belki de kolay olanı yapıp skoru geliştirebilse galibiyeti 45 dakikada cebine koyabilirdi. Ancak yanlış vuruş seçimleri, konsatrasyon eksikliği, özgüven kaybı derken skor geliştirilemedi. İkinci yarıda sezon başından bu yana bir oyun planı ve yetenekli oyuncuları olduğunu kanıtlamış Rizespor oyunu dengeledi. Ve G.Saray’ın pek beceremediği defansı yormaya başladı. Rize adına sahanın yıldızlarından olan Tevfik’le beraberlik golü geldi. 10 kişilik G.Saray’ın kazanma ve büyük ihtimal haksızlığa uğradığını düşündükleri Terim’e selam çakma çabaları yetersiz kaldı. 10 kişiyle sergilenen karakter, beceriksizlikleri affettirebilecek düzeydeydi. İşin idari kısmındaki vahim yönetim hataları zaten uzun süre tartışılır.

MAÇIN İYİSİ

G.Saray’dan Sabri ve Bruma, Rizespor’dan Tevfik.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Herhalde Wesley Sneijder demek gerekiyor.

HAKEM: Vasatı bile tutturamayan bir yönetim gösterdi.

X