« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'in 7'nci harikası

Danimarka ve Ukrayna’dan sonra Arnavutluk filelerini de havalandıran yıldız futbolcu, Türkiye’ye 7 puan kazındırırken, bu 3 maç öncesi ‘7 puan bizi play-off’a taşır’ diyen Fatih Terim’in sözünü yerine getirmesini sağladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FATİH Terim, Milli Takımlar Baş Sorumluluğu görevine getirildikten sonra düzenlediği basın toplantısında, ‘Son 3 maçta hedefimiz 9 puan. Ancak 7 puan da bizi play-off’a taşır’ demişti. Terim’in bu sözleri, dün gece gerçeğe dönüştü. İkisi deplasman olmak üzere oynanan 3 maçta kazanılan 7 puan Tümer Metin’in golleriyle geldi.

Danimarka ve Ukrayna’nın ardından Arnavutluk filelerini de havalandıran Tümer, 7 puan kazandırdığı ay yıldızlı ekibe play-off yolunu açarken, hocası Fatih Terim’in daha maçlar oynanmadan önce söylediği sözü yerine getirmesini sağladı.

İlk olarak 3 Eylül’de İstanbul’da Danimarka ile oynadığımız maçta sahneye çıktı Tümer. Mükemmel futbolunu nefis bir frikik golüyle süsleyen yıldız futbolcu, takımımızı öne geçirmiş ancak maç uzatmada yediğimiz golle 2-2 sona ermişti.

Her golü altın değerinde

7 Eylül’de Kiev’de grup lideri Ukrayna önünde ay yıldızlı ekibe 3 puanı getiren golde de Tümer Metin’in imzası vardı.

Ve dün... Bu kez Tiran’da sahneye çıktı Tümer Metin. Maçın kilitlendiği, rakiplerimizin öne geçtiği bir sırada, yine golünü attı Tümer. Maçın 57. dakikasında sağ ayağı ile Arnavutluk kalesini yoklayan yıldız futbolcu, fileleri sarsarken, Almanya yolu üzerindeki dikenleri temizliyordu.

Tümer Metin, maçtan sonra yaptığı temkinli konuşuyordu. Ve diyordu ki: ‘Ayağımızı sağlam basmalıyız. Çünkü daha Almanya’ya gitmedik.’

Bıçakcı: Verdiğimiz sözü tuttuk

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, ‘Verdiğimiz sözü tuttuğumuz için çok mutluyuz’ dedi. Ve ekledi: ‘Çok iyi bir performans sergiledik. Bu bir taktik maçıydı ve kazandık.’ Levent Bıçakcı, ‘Gürcistan maçı Trabzon’da oynanmasaydı ne olurdu?’ sorusuna ise, ‘Gruptan 1 de çıkabilirdik, en iyi 2’nci de çıkabilirdik. Ama bütün deplasman maçlarından puan aldık’ karşılığını verdi. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ise, ‘Fatih Terim yaptığı değişikliklerle oyunu lehimize döndürdü. Play-off’taki rakibin fazla önemi yok. Almanya dahil, herkes Türkiye’yi finalde görmek istiyor’ dedi.

Maçın hakkı 1-1’di

ARNAVUTLUK Teknik Direktörü Hans Peter Briegel, karşılaşmanın hakkının beraberlik olduğunu söyledi. Alman hoca, ilk yarıda çok iyi oynadıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: ‘İlk yarı Türkleri galiba biraz korkuttuk, ama ikinci yarıda oyuncularım yoruldu. Fakat Türkiye de pek iyi oynamadı. Biz de gol atabilirdik. Maçın hakkı 1-1 idi. Maçtan sonra bir futbolcunun hareketine üzüldüm.’

Bunları da Beğenebilirsiniz