« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'in 13 yıl sakladığı sır

İmparator Fatih Terim, İngiliz dergisine hiç unutamadığı bir diyaloğu anlattı. 2000 yılında Galatasaray’la kazandığı UEFA Kupası şampiyonluğunun ardından futbolcusu Popescu, hocanın yanına gelerek şu sözleri söyledi: “Eğer Fiorentina’ya gitmezsen, bu takım seninle Şampiyonlar Ligi’ni de kazanır."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FATİH Terim, İngilte-re’nin önemli spor magazin dergilerinden “The Blizzard”a özel bir röportaj verdi. Terim, İngilizlere, 2000 yılında Galatasaray’la kazandığı UEFA Kupası şampiyonluğunun ardından futbolcusu Popescu’nun kendisine söylediği sözlerin hala kulağında olduğunu belirterek şu itiraflarda bulundu: “Üzgün olduğum bir şeyi 13 yıl sonra size anlatmak isterim. 2000 senesinde UEFA Kupası’nı kazandıktan sonra Florya’da yemek yediğimiz sırada Popescu bana, ‘Eğer Fiorentina’ya gitmezsen, bu takım seninle Şampiyonlar Ligi kupasını da kazanır’ demişti. Diğer oyuncularım da aynı şeyi söylüyorlardı. Çok güçlü bir takımdık.”

HOCA OLMAYA MEKSİKA’DA KARAR VERDİM

TÜRK futbolunu aydınlatan İmparator” başlığı ile yayımlanan röportajda Fatih Terim, teknik direktör olmaya nasıl karar verdiğini de şu şekilde aktardı... “Futbol oynadığım dönemde kendime şunu söylüyordum; ‘Bıraktığımda, futbol benim için bitti. Derwall, bana futboldan kopmamamı söyledi. Ancak durumumu anlattım ve bıraktım.
Tam 6 ay boyunca da uzak kaldım. Ancak ben her zaman şunu söyledim; ‘Bu benim işim değil.’ Bu sırada, 1986 Dünya Kupası için Meksika’ya davet edildim ve gittim. Sonra da futbola dönmeye karar verdim. Herkes dönmemi istiyordu. Daha fazla kaçamazdım.”

FERGUSON, ‘PENALTINIZ VERİLMEDİ’ DEDİ

TERİM röportajında, Galatasaray’ın geçen sezonki Şampiyonlar Ligi başarısı için de şu ifadeleri kullandı: “Topun arkasına 10 kişiyi dizmezseniz, Real ve Barcelona gibi takımlara kaybetmemek olmaz. Biz Old Trafford’da, Veltins-Arena’da, Bernabeu’da 3 forvet oynadık. Sir Alex Ferguson, ilk Real Madrid maçı için, ‘Evet, kesinlikle bir penaltınız vardı’ dedi.
Eğer kendimizi Şampiyonlar Ligi’nde tutmaya devam edersek, hakemler bize daha çok saygı duymaya başlayacaklar. Biz, yıl içerisinde gelişsin diye toprağa tohumu koyduk.”Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler