Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Terim'i Fener sinirlendiriyor

LAZİO maçından sonra Fenerbahçe için çok iyi bir antreman maçı oldu.

Orduspor, bu futbolunu sabaha kadar oynasa da Fenerbahçe onu yenerdi. Bakmayın maçın 2-0 bittiğine. Ordu, bir gol atsa Fenerbahçe’nin anında 2 golle cevap verecek bir görüntüsü vardı. Sarı lacivertlilerde taşlar yerine oturmaya başladı. Daha doğrusu Fenerbahçe şu anda Türkiye’nin en iyi takımı. Bu cümleyi şunun için söylüyorum, Büyük futbolcular  alabilirsiniz, kadronuzda büyük oyuncular olabilir ancak takım olamazsanız hikayesiniz.
Fenerbahçe, son 7-8 haftadır takım olma yolunda çok iyi görüntüler veriyor. Herkes birbirine yardım ediyor. Mesela dün gece Caner, ilk golün hazırlayıcısı sonra da Ordu’nun bence yakaladığı en önemli fırsatı kaleden çıkartan adam rolündeydi. Aslında çıkarttığı pozisyonda takım defansıyla birlikte aynı hatta olmalıydı o direğin dibinde kalmaması gerekir ama bazen futbolda iyi niyet olursa Allah da sana yardım eder. Dünkü pozisyonda olduğu gibi, ‘eğri gemi doğru sefer’ olur. Volkan, Ordu hücumunda yanlış yerde durmasına rağmen kafa topuna iyi müdahale etti.

BAKIYOR VE GÖRÜYOR

Bunlar dün gece Fenerbahçeli futbolcuların yaptığı çok az ama önemli ferdi hatalardı. Peki artılarını sayarsak ne kadar? Bayağı fazla. Futbolda bu kadar artıyı yaparsan eksilerin telafi oluyor. Şu andaki Fatih Terim’in agresif görüntüsü ve sinirliliği Fenerbahçe’nin gösterdiği performanstan dolayıdır. Fatih Terim, Fenerbahçe maçına kadar alacağı bir beraberlik veya mağlubiyetle şampiyonluğun kaçacağını görüyor. Çünkü Fenerbahçe iyi oynuyor; daha da önemlisi iyi mücadele ediyor.

ADAMI DÖVERLER

Genç oyuncu Salih için ayrı bir parantez açmak lazım. Çok çalışıyor tamam. İyi kumaş, o da tamam. Yeter mi? Bence hayır!. Daha fazla çalışmalı ve dirençli olmalı. Çünkü tekniğine hiç kimsenin bir şey söyleyecek hali yok. Attığı ikinci goldeki o vuruşu yapan futbolcunun eğer tekniğini tartışmaya kalkarsan adamı 7 gün 24 saat döverler. Ama bu çocuğa fazla gaz verirsek iyilik yapmayız. Hem aferin diyeceğiz hem de kulağını çekeceğiz. Çünkü biz bu tarz futbolcuları zaten arada bir çıkartıyoruz, çabuk öldürmeyelim.
Maçın hakemine iş düşmedi. O da maçı çomaklamadı. Bu hakem çıktığında sallanıyordu ama herhalde hem iyi çalışıyor hem iyi dinliyor. Çünkü epey iyi gidiyor...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI