« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'e tam destek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘‘Bir musibet, bin nasihatten iyidir’’ diyen Asbaşkan Atilla Donat, ‘‘Bir maç kaybetmekle yıkılmayız. Hocamız takımı iyi tanıyor. Şimdi sadece Bilbao maçını düşünüyoruz. Rakibimizden korkmuyoruz’’yorumunu yaptı.

Dimdik ayaktayız

Ligdeki ilk yenilgisini sahasında G.Birliği karşısında alan ve liderliği rakibine kaptıran G.Saray'ın yönetiminden, teknik heyet ve futbolculara tam destek. Asbaşkan Atilla Donat, ‘‘Bir maç kaybetmekle yıkılmayız. Dimdik ayaktayız. G.Birliği'nin bu kadar iyi olacağını ummuyorduk. Bir musibet, bin nasihatten iyidir’’ dedi.

Takımı toparlar

Donat, Terim'in takımı toparlayacak, sarsıntıları atlatacak tecrübeye sahip olduğunu da hatırlatarak şunları söyledi: ‘‘Şimdi bu maçı unuttuk. Hocamız kendisini iyi tanıyor. Ona güvenimiz tam. Bilbao karşısında takımı toparlayacak. Bizim için önemli olan bu engeli aşmak. Korkmuyor ve ürkmüyoruz.’’

Tugay’ın görevi ağır

Tüm takımın kötü olmasına bir anlam veremediklerini belirten Donat, ‘‘Bazı futbolcularda bir bezginlik var. En önemli yerde oynayan Tugay bu durumda. Üstlendiği görev ağır. Onun altından kalkması lazım. Bunu da yapacak futbol bilgisine sahip. Artık toparlanması gerek’’ diye konuştu.

Bize ders olur

Yönetici Ali Dürst'ün görüşleri ise şöyle: ‘‘G.Birliği yenilgisi bize iyi bir ders oldu. Futbolcuların ‘Nasıl olsa yeneriz' düşünceleri kendilerine pahalıya maloldu. Şimdi bunları unuttuk. Başkanımız maç akşamı kampa gidip, futbolculara moral verdi. Biz de hepsinin yanında olacağız.’’

Şaş da çare olmadı

Galatasaray, ligdeki ilk yenilgisini önceki akşam Ali Sami Yen Stadı'nda G.Birliği'nden alırken, Atletico Bilbao maçı öncesi taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Sarı kırmızılı takımın başarılı futbolcusu Hasan Şaş da arkadaşlarına ayak uydurunca etkisiz kaldı.

Biletlere ilgi yok

G.Saray'ın yarın A.Bilbao ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçının biletleri dün satışa çıktı. Bilet fiyatlarının pahalı olması ve G.Birliği yenilgisi sarı kırmızılı taraftarların maça ilgisini azalttı. Daha önceki maçlardan önce önünde uzun kuyruklar oluşan Ali Sami Yen Stadı'nda tek tük bilet alımları oluyor.

Centilmen Terim

G.Birliği'nin galibiyeti hakettiğini açık yüreklilikle dile getiren G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, karşılaşmada başarılı bir performans gösteren rakip takımın kaptanı Ümit Özat'ı işte böyle kutladı.Bunları da Beğenebilirsiniz