« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'e koşacağım

Kral, takım olarak doğru yolda olduklarını açıklarken, ‘‘Derbi oynarken bambaşka bir havaya girersiniz. Beşiktaş görüntüde bizden daha iyi. Ama bizi de kimse yabana atmasın. Futbol bu, öyle sürprizler olur ki şaşırır kalırsın’’ dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
‘İLHAN Ağabey, herkes bana bunu soruyor. Sokakta yolumu çeviriyorlar, 'Gol atacak mısın Beşiktaş'a?' diyorlar. 'Beşiktaş'ı yenecek miyiz?' diye soruyorlar. Şimdi sen de bana bunu soracaksın.’’

- Evet Hakan ilk sorum bu olacak. Sen ne cevap vereceksin?

- Ağabey bu maçların havası başka. Beşiktaş ve Fenerbahçe ile oynarken bambaşka bir havaya girersiniz. Diğer maçlara benzemez bu maçlar. Ama sana açık söyleyeyim. Beşiktaş görüntüde bizden daha iyi, daha oturmuş bir takım. Ama bizi de kimse yabana atmasın. Futbol bu, öyle sürprizler olur ki şaşırır kalırsın.

Bu maçta sürpriz sen olur musun?

- Belli mi olur.

Hakan Şükür ile söyleşimiz bu sözlerle başladı. Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki GS Cafe'de oturduk. Fatih Hoca'dan, G.Saray'a yeniden dönüşüne, ilk attığı golden, 200. golüne kadar her şeyi konuştuk.

Çağrıya cevap verdim

Sana göre Hakan Şükür nasıl bir golcü?

- Kesinlikle eski tip bir golcü değilim. Ben sahanın içinde sıkılırm. Yerimde duramam. Oradan oraya koşmalıyım, çabalamalıyım. Bir şeyler yapmalıyım. Eve gittikten sonra yorgunluktan ölmeliyim. Ben bugün çok çalıştım demeliyim. Her doksan dakika sonrası bunu hissetmeliyim.

Peki gol attıktan sonra hiç Fatih Terim'e koşmadın. Sevincini onunla paylaşmadın. Aranızda bir sorun mu var?

- Nereden çıkarıyorsun ağabey. Gol attığında sevincini nasıl yaşayacağını şaşırırsın. Doğaçlama bir şeydir bu. O anda aklına bir şey gelir. Formayı çıkarırsın, arkadaşına sarılırsın. Yani planlı bir şey değildir bu. Kendini kaybedersin. Ama söz, eğer gol atarsam ve o sevinç içinde ne yapacağımı unutmazsam, kulübeye Fatih Hocam'a koşup sevincimi bu maçta onunla paylaşacağım.

Galatasaray'a yeniden döndüğüne mutlu musun?

- Beni sevenlerin çağrısına cevap verdim. İyi ki gelmişim. Burada çok mutluyum. 32 yaşıma geldim. Yıllar bir anda geçmiş. Kimseyi kırmadan futbolu sarı kırmızılı forma altında bırakacağım.

Bu sezon sıkıntılı günler geçiriyor G.Saray. Hagi'yi arıyor musunuz? Hagi oynasaydı çok daha farklı bir G.Saray izler miydik?

Gruplaşma yok

- Aynı sıkıntıları biz o dönemde de yaşadık. Hatta bizim beşinci bile olamayacağımızı söylemişlerdi. Ama bak o zaman nerelere geldik. Süper Kupalar, UEFA Kupası... Yanlış yapmıyoruz. Biz takım olarak doğru yoldayız. İnsanları çiğnemek çok kolay. Ama inan, bu takım yine o başarılı günleri yakalayacak. Ama Hagi gibi bir usta ile oynamak ayrıcalık elbette. Bir daha onun gibi bir oyuncu kolay kolay gelmez.

Geçtiğimiz haftaki Samsunspor maçında 200’üncü golünü attın. Neler hissediyorsun?

- Elbette güzel bir duygu ama unutamadığım gol o değil. 16 yaşındaydım. Fenerbahçe ile oynuyorduk. Kaleci Schumacher'e attığım o golü unutamam. Fenerbahçe'ye ilk golümdü o.

Arkadaşlarınla aran nasıl? Takım içinde bir ayrılık, gruplaşma var mı?

- Benim hiçbir takım arkadaşımla sorunum yok. Takım içinde gruplaşma yok. Her takımın yaşadığı sorunları biz de yaşıyoruz. Siz hiçbir arakadaşınızla tartışmıyor musunuz. Ama futbol dünyası bu. Herkesin gözü sizin üzerinizde. En küçük bir hareketinizi, herkes abartmaya hazır. Ama tüm G.Saraylılar şunu iyi bilsin, bu formayı giyen her arkadaşım, başarı için elinden geleni yapıyor. Beşiktaş maçında da bunu yapacağız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler