GeriFutbol Terim'e büyük şok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  93
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terim'e büyük şok

Terim'e büyük şok
refid:15126346 ilişkili resim dosyası

Çukurova Üniversitesi senatosu geçen yaz inşaatını tamamladığı ve adını Fatih Terim olarak belirlediği stadyumun adını sürpriz bir şekilde değiştirdi.

TERİM'DEN AÇIKLAMA

AKINOĞLU: TEPKİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Goal.com'da Hüseyin Ataş'ın haberine göre, Fatih Terim’in Türk milli takım antrenörü olduğu dönemde inşaatı tamamlanan stadyuma, Adana’nın futbol anlamındaki en büyük markası Terim’in adını vererek kendinisine jest yapmayı ve adını yaşatmayı düşünen Çukurova Üniversitesi senatosu, bu kararından vazgeçti. 3 Mart 2009 tarihinde inşaatı tamamlanan ve aynı tarihli senato kararıyla Terim’in adı verilen stadyum Futbol Federasyonu’nun sitesinden de Türk futbolseverleriyle duyurulmuştu.

Terim’in katılacağı görkemli bir açılış töreni ile stadyumu faaliyete başlatmak isteyen üniversite senatosu bir çok kez davet etmesine karşın Terim’i, Adana’ya getirememişti. Mayıs ayında düzenlenen şenliklerde üniversite resmi sitesi, stadyum ile ilgili duyurularda Fatih Terim Stadyumu ifadesini kullanırken yaklaşık 2 haftadır Çukurova Üniversitesi Stadyumu ifadesini kullanıyor. Fatih Terim Stadyumu yazan tabelayı da kaldıran üniversite yönetimi, bu tabelanın yerine Çukurova Üniversitesi Stadyumu yazan bir tabela asmayı tercih etti.

Üniversite senatosunun, daha önce Fatih Terim’in adını verdiği ve 1 sezon bu şekilde açılış için Terim’in gelmesini beklediği stadın ismini değiştirme sebebinin Terim’in bir türlü açılışa gelmek istememesi olduğu iddia edildi.

3.000 kişilik kapasitesi olan Çukurova Üniversitesi Stadyumu, Süper Amatör Küme’de mücadele eden Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü’nün maçlarının yanı sıra bir çok organizasyona da ev sahipliği yapıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle