Futbol Terim'den zehir zemberek sözler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terim'den zehir zemberek sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalyaspor maçının ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Terim, Antalyaspor mücadelesi sonrasında düzenlediği basın toplantısında, Milli Takım ile iligli sözleşme sorununa yönelik açıklamada bulundu. İşte Terim'in o sözleri...

TERİM'İN GÖMLEĞİNDEKİ İNCE DETAY

"Milli takımda Galatasaray, Galatasaray'da milli takım konuşmuyorum ama sözleşme ya da sözleşmeme konusu baya uzadı. Ben 1974 yılında imza attım Galatasaray'a. Bir tane mukaveleye bakmadım. Yakın zamanda Galatasaray beni. Artık sizler bunu bir simge haline getirdiniz. Herkes de bir şeyler söylediği için ben bir tane bir şey söyledim ve çekildim. Önümüzde o kadar zorlu maçlar var ki, oraya konsantre edeceğimize sözleşmeye odaklandık. Ben bunun böyle devam etmesinin zarar vereceğine inanıyorum"

"15 GÜNLÜK SÜRE KONMUŞTU"

"Galatasaray benim için bir tercih değildir. Gel dediler, geldim. Git dedikleri zaman da direnirim. Ben bugüne kadar kurumsal bakmadım olaya. Daha önce de sözleşmem vardı benim şimdi de var. Bir kez olsun imzalanan kağıtların içini okumadım. Sadece bu kez tarafların ayrılması konusunda 15 günlük bir süre konmuştu, bunu 1 saate indirdim. Hangi sözleşme ne sözleşmesi. Benim için bir kağıttan ileriye gitmeyen uzun yıllar mukaveleleri gördüm ben. Mukavelede ne yazıyor, ne koyuyorlar hayatım boyunca ilgilenmedim. Hayatım boyunca sözleşme ile ilgili tek bir laf çıkmadı. Benim için çok önemli değil. Ne bundan önceki gelişlerimde, ne de kalışlarımda birilerinin içi rahat etsin diye imza atacak değilim.

"G.Saray benim için bir seçenek değildir. Kimse bununla uğraşmasın. Beni de başkanla karşı karşıya getirecek bir konuma getirmesinler. Beni 40 yıldır tanıyorsunuz. Duruşumu, tavrımı... Bu yaklaşım aynı zamanda benim ahlak anlayışıma uymaz. 40 gündür yapmadım, yapmam da. "

"KENDİLERİ AHLAKSIZ OLUNCA...

"Bunu söyleyenler, yazanlar ve özellikle bunu yayanlar kendilerinin ahlak anlayışına uyabilir bu, ama bana uymaz. Kendileri ahlaksız olunca başkalarını da böyle zannedeceklerdir. Ancak kusura bakmasınlar ben öyle bir insan değilim, davranamam da. Bunların ne amaçlar yayıldığını da en iyi siz biliyorsunuz. Kimlere onların da nerelerden nerelere sızdırdığını sizler biliyorsunuz. Beni bazı şeylere mecbur etmesinler. Dolayısıyla Emirates'ten önce, sonra... Nerede mukavele. Üzerine senaryo yazmayı bırakalım. Hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz. Galatasaray'da var mı imzamız, yok mu 1 sene mi.. Zaten bizim 1 sene gidiyor imzamız. İlk anlaşmam da 1 seneydi. Çok da güzel devam ediyor işte ne oldu. 30-40 yıl kalabilirim birer birer. Birileri rahat etsin diye imza atacak değilim."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle