« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'den memnunuz

Federasyon Başkan Vekili Affan Keçeci, Fatih Terim’in görevden alınmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Sayın hocamız ve heyetinden memnunuz, kendileri görevinin başındadır ve devam edecektir" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
PEŞ peşe kaybettiği puanlarla 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılma şansını zora sokan A Milli Takım’ın teknik direktörü Fatih Terim ve ekibine Futbol Federasyonu’ndan (TFF) tam destek geldi. Federasyon Başkan Vekili Affan Keçeci, sonuna kadar Terim’in arkasında olduklarını belirtirken, ayrıca yönetim kurulu bünyesinde Milli Takım Destek Komitesi kurulduğunu açıkladı.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım’ın son dönemde aldığı başarısız sonuçları değerlendirmek amacıyla dün İstanbul’da olağanüstü toplantı yaptı. Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’un başkanlığında saat 11.45’te başlayan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıya, Fatih Terim ve yardımcıları da katılarak, A Milli Takım’ın başarısızlığının nedenleri hakkında rapor verdi. Toplantıda alınan kararları açıklayan TFF Başkan Vekili Affan Keçeci, A Milli Takım’a güvendiklerini ifade ederek şunları söyledi:

Kararlar oy birliğiyle

"Yönetim kurulumuzun bütün kararları oy birliğiyle alınmıştır. Yunanistan maçı sonrası ülke olarak üzüldük, ancak şunu herkesin bilmesini istiyoruz, gerek başkanım Haluk Ulusoy, gerekse yönetim kurulu üyelerinin tamamı ve gerekse Fatih Terim olmak üzere tüm teknik heyet ve futbolcularımız bu gruptan çıkacağımıza eminiz. Norveç’i yeneceğiz ve gruptan çıkacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Yunanistan’ı yenemeyen Milli Takım, Norveç’i nasıl yener diye soracak olursanız. Şunu söyleyeceğim, ilk dört maçta nasıl 12 puan aldıysak, Norveç’i de Norveç’te yeneceğiz."

TFF olarak A Milli Takım’a maddi ve manevi her türlü desteği verdiklerini vurgulayan Keçeci, sözlerini şöyle sürdürdü:

2 komite kuruldu

"Son derece önemli iki maç oynayacağız.
Bu maçların sonuçlarına göre gruptan ya çıkacağız ya da çıkamayacağız. Bu maçlardan önce tüm görevlerimizi yerine getireceğiz. Bugünden itibaren Milli Takım Destek Komitesi kurmaya karar verdik. Bu komitede başkanımız Haluk Ulusoy, ben Tahir Kıran, Mustafa Yazıcı ve Kemal Ünsal bulunuyor. Ayrıca İletişim Komitesi de kurduk. Bu komitede de Metehan Berktaş, Cihangir Öngen, Lütfi Arıboğan, Ali Atıf Bir ve Zeki Çol yer alıyor. Bu takım ülke dışında oynadığı 4 maçta 12 puan aldı, son dönemde alınan sonuçlardan ise mutlu değiliz. Ancak, sayın Fatih Terim Hocamız ve heyetinden memnunuz, kendileri görevinin başındadır ve devam edecektir. Bu konuyla ilgili herhangi bir şey söz konusu olamaz. Futbolda her şey olabilir, bu da dünyanın sonu demek değildir."

Keçeci’nin bu açıklamalarının ardından Fatih Terim ve yardımcıları TFF yöneticileri ile tekrar bir araya gelerek son bir durum değerlendirmesi yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler