« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'den Ferguson'a gözdağı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Manchester United maçının ardından çok önemli açıklamalarda bulundu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Yayıncı kuruluşun spikeri Fatih Terim'e, "Ferguson'un maç sonunda Galatasaray'dan tedirgin olmuş bir görüntüsü vardı" yorumu için "Türkiye'de daha da tedirgin edeceğiz. Burada dışardan izleyenlerin fikri daha objektif olur. Ben ancak analiz ettikten sonra takımın oyunu hakkında fikrimi söyleyebilirim" diyerek rakibine gözdağı verdi.

Maçı değerlendiren başarılı çalıştırıcı, "Kaybettiğimiz için üzgünüm. Sonuca pozitif diyemeyiz ama Galatasaray karakterini sahaya yansıttıysak sorun yok. Başlarken biraz tedirgin başladık. Devrenin sonuna kadar iyi gittik ama Umut'un sakatlığı aklımızda yoktu. Manchester'la oynuyoruz, Türkiye ligindeki mücadelemizin yetmeyeceğini ifade ediyordum. Daha farklı da yenilebilirdik ama beraberliği yakalayıp biz de farka gidebilirdik. Direklerden dönen toplarımızı ve maçın başında verilmeyen penaltımızı konuşmaya gerek yok. Aydın'ın verilmeyen penaltısı doğru mu bilmiyorum ama maçın başındaki pozisyon net penaltıydı. Bu seviyedeki hakemler de bunu verecek" şeklinde konuştu.

Takım içindeki bazı oyuncuların heyecanlı olduğunu söyleyen Terim, "Bunun dışında daha çok almamız gereken yol var. Bu seviye çok ayrı. Manchester'da giren ve çıkan oyuncular hepimizin tanıdığı isimler. Bizim oyuncularımız direnç gösterdiler. Ama bzı son vuruşlar olmadı. Burada resmen bir olay yapabilirdik. Son dakikaya kadar da uğraştık. Manchester'a kafa tutmayı bilmek, onları vakit geçirmek zorunda bırakabilmek ve bol bol atağa çıkmak çok önemliydi. Ama bunların sonuçlanması lazım. Galatasaraylılar'a buradan güzel bir netice vermek isterdik ama olmadı. Ancak çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

UMUT'UN SAKATLIĞINDA SON DURUM

Mağlubiyetten hiçbir zaman hoşlanmadıklarını belirten Terim, "Herkes hatasını görecek, sevabını görecek. Ama şu bir gerçek ki heyecan ve ilk maç bazı oyuncularımız sarmıştı. Bu oluyor maalesef. Bunun da tesirini özellikle ilk başlarda hepimiz gördük. Biz mağlubiyetten hoşlanmayız ama oyuncularım buradan çok önemli dersler çıkaracaktır" sözlerini sarfetti.

Umut Bulut'un sakatlığı hakkında konuşan Fatih Terim, "Umut'ta spazm varmış ve çok ağır olmadığı inancındayız" ifadelerini kullandı.

DİREKLERE TAKILDIK: MANU 1-0 GALATASARAY

HÜRRİYET YAZARLARI MAÇI YORUMLADI

EMENIKE BARCA’YI SALLADI AMA YIKAMADI /DEVLER LİGİ’NDEKİ TÜM SONUÇLAR

MANU-GALATASARAY MAÇININ FOTORAMANI

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz