« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'den Elano ve Santos değerlendirmesi

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray’ın Elano, Fenerbahçe’nin Dos Santos transferinden mutlu olduğunu söyledi. Milli Takım’ın inancla, hırsla ve inatla Dünya Kupasına gitmek için savaşacağını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

RÖVANŞLARI DA ALIRLAR           
Radyospor’da “Aydın Cingöz ile Haber Aktif” programına katılan Milli Takımlar teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa Kupalarında aldıkları sonuçlar için, “Galatasaray ve Fenerbahçe güzel sonuçlar aldılar. İki takım bu turları zaten geçmeliler. Takımları ciddiyetleri için tebrik etmek gerekiyor. Bu her maç için çok önemli. Rövanş maçlarını da kazanırlar” dedi.

ZAMANA İHTİYAÇLARI VAR         
Galatasaray’ın Elano, Fenerbahçe’nin Dos Santos gibi Brezilya Milli Takım forması taşıyan oyuncuları kadrolarına katmalarına sevindiğini ifade eden Terim, “Kaliteli milli futbolcuların Türkiye’ye transfer olması herkes gibi beni de mutlu ediyor. Türkiye ligi çok önemli ve kaliteli bir lig ve zaten transferlerinde böyle olması gerekiyor. Bu transferler Türkiye ligi için artı puandır. Elano, Dos Santos önemli isimler ve önemli transferler. Daha da önemlisi uyumlu olmalı ve başarılı olmaları. İnşallah bu süreci çabuk atlatırlar. İddialı ve büyük kulüplerde sabır süresi çok azdır.Bu futbolculara zaman vermek gerekiyor. Yeni bir ülkeye geliyorlar ve  her şey farklı” diye konuştu.

AYNI ISRAR VE İNATTAYIZ   
Yoğun bir tempoda Dünya Kupası Grup Eleme maçlarına hazırlandıklarının altını çizen Terim, sözlerine şöyle devam etti: “Dünya Kupasına gitmek için aynı inanc, ısrar ve inattayız. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Takımımız sakatların çok olduğu dönemde bile gösetrdiği performansla bizi umutlandırdı. İnşallah bundan sonraki maçlarda bu sakatlıklar olmaz. İspanya maçlarında bunun acısını yaşadık diye düşünüyorum. Çok önemli yerlerde çok önemli eksiklerimiz oldu. İstikrarlı kadromuzu sakatlıklar nedeniyle bir türlü oluşturamamak bizim için dezavantajdı. Bütün bunlara rağmen normal takımımızı oluşturur ve sakatlaklardan kurtulursak evelallah inancımız, iyi oyunumuz ve pes etmeme anlayışımızla Güney Afrika’a gideceğiz.”

 


Bunları da Beğenebilirsiniz