« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'den büyük sitem

"Küçük takım oyuncuları hem sert oynuyor, hem de mücadele güçlerini giderek yükseltiyorlar. Buna yoğun tempo da eklenince sakatlıklar yaşanıyor."

Altan TANRIKULU
SON GÜNCELLEME
"Bosna Hersek çok formda. Cumartesi günkü maçta, hücumu düşüneceğiz ve mümkün olduğu kadar erken öne geçmenin yollarını arayacağız."

BOSNA Hersek ve Estonya milli maçları öncesi sakatlıklarla boğuşan Fatih Terim’den sitem var. Tecrübeli teknik adam, "Biz sakatlıklar nedeniyle uzun süredir ideal kadromuzu sahaya çıkaramıyoruz. Yeni gelen arkadaşlar da ellerinden geleni yapıyor. Ama bu kadar çok sakatlık yaşanması normal değil. Bunu önlemek için sporcuların 0-15 yaş aralığında daha sağlıklı ortamlarda yetiştirilmesinin planlarını yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Son haftalarda yaşanan önemli sakatlıkların en belirgin nedenlerinden birinin de antrenman tempolarındaki değişkenlik olduğunu söyleyen Terim, "Büyük takımların antrenman tempoları ligdeki temponun altında.. Küçük takım oyuncuları hem sert oynuyor, hem de mücadele güçlerini giderek yükseltiyorlar. Büyük takımlarda oynayan oyuncular bu fiziki mücadeleye giriştikleri zaman, üst üste maç yoğunluğu da eklenince sakatlıklar yaşanıyor" yorumunu yaptı.

Bosna’ya önlem düşünüyoruz

Bosna Hersek’in çok formda olduğunu da vurgulayan Terim, "Ancak biz bütün planlarımızı maçın başından sonuna kadar yüksek tempolu bir oyun üzerine kurduk. Hücumu düşüneceğiz ve mümkün olduğu kadar erken öne geçmenin yollarını arayacağız. Rakibimiz büyük ihtimalle 3-6-1 veya 4-5-1 düzeninde karşımıza çıkacak. Formda oyuncularına önlem düşünüyoruz. Ama bizim de kendi silahlarımız var" açıklamasında bulundu.

UEFA’nın internet sitesine konuşan Terim, "Dünya Kupası’na kadar yükselip, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki gibi önemli bir başarı elde edeceğimizi düşünüyorum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz