Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim'den antrenörlere gözdağı

TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’ne mazaretsiz katılmayan teknik direktörlere federasyonun isterse lisans vermeyeceğini söyledi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Dünkü konuşmasında antrenörlerin verilen seminerlere gerekli ilgiyi göstermemesine tepki gösteren Terim, “Haklı olarak geçerli sebepleri olanlar var. Federasyon isterse, buraya katılmayan teknik adamlara lisans vermez. Mazeretsiz gelmeyenler var. Ancak benim ricam, bilgiyi nerede bulursanız bulun alın” diye konuştu.

CAPELLO’YU DİNLEMEDİLER, KAHVE İÇTİLER

Geçen yıl seminere Capello ve Lippi’yi getirdiğini kaydeden Terim, “Ama bazı teknik adamlar salonda dinlemek yerine kahve içtiler. Sabah konuşmada Fransız arkadaşımız altyapı ile ilgili çok güzel bilgiler verdi fakat yine salonun yarısı dışarıda. Şimdi açıkçası bilgiyi canlı anlatan uzman kişiler geldiğinde her arkadaşın taktik anlayışıyla ilgili kendine uygun gördüğü felsefeyi alması önemlidir. Bu saygıda değiliz demeyeceğim, sabırda değiliz” dedi.

Profesyonel futbolun temsili yüzde 90

TFF Genel Kurul yapısının süratle değiştirilmesi gerektiğini anlatan Terim, “Avrupa’da hiçbir ülkenin genel kurulunda profesyonel futbolun temsili yüzde 50’yi aşmazken, bizde yüzde 90’ı bulmakta. Böyle bir yapı tehdit unsudur. Süper Lig kulüpleri ile bu sağlanıyor” dedi. Devletin spora katkı verdiğini belirten Terim, “Ancak siyaset futbola karıştırılmamalıdır” dedi. Terim, yabancı kuralı içinse “Benim için önemli olan yabancı sayısı değil, yerli oyuncusunun sayısıdır. Hiçbir yabancı almayabilirsiniz ama 14’ten az Türk oyuncu alamazsınız” dedi.

GALATASARAY’DAN KOVULDUM

Terim, G.Saray’da görevinin başındayken gönderilidiğini belirtip “Kral çıplak diyen biri olarak karşınızdayım” diye konuştu.

FATİH Terim, Galatasaray’dan kovulduğunu söyledi! A Milli Takım’ın başına geçiş sürecini anlatan Terim, “İlk görüşmem kulübümün onayıyla 4 maça teknik adam olarak çıkmam artı Türk futbolunun geleceği için danışmanlık yapmak üzereydi. TFF Başkanı’nın milli takımlarla ilgili uzun süredir teklifini kabul etmeme gerekçem ise Galatasaray ile uzun süreli atılım projesiydi. Açıkça ifade edelim: Takımla birlikteyken görevime son verildi” dedi.
Terim, “Kovsalar da gitmeyeceğim” demesine rağmen TFF’nin teklifini de kabul ettiğini hatırlatan Terim, “Gitmekten ve gönderilmekten çekinmeyen, ‘Kral çıplak’ diyen biri olarak karşınızdayım” dedi.

iKi GUNDE 5 SAAT KONUSTU

TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde iki günde toplam 5 saat konuşarak bir rekora imza attı. Terim, her ne kadar çok konuşmayı pek sevmediğini söylese de Türk futbolunun içinde bulunduğu durumdan, yeni yabancı kurulana, antrenörlerin gelişiminden federasyon yapısına kadar uzun uzun konuştu. Terim, seminerin ilk günü olan salı 2.5 saat ve dün de aynı şekilde 2.5 saat kürsüde kaldı.

YAMAN’DAN SEMiNERE ELEŞTiRi

BEŞİKTAŞ’ın eski hocası Fuat Yaman, Fatih Terim’in antrenör seminerindeki konuşmasını ‘yaşlı kadınların altın günü’ne benzetti. Yaman, önceki gün Twitter’dan attıği tweet’te Terim’e sert eleştiriler yöneltti. Yaman, “Fatih Terim’in seminer konuşması, yaşlı kadınların altın günü tadındaydı. Eski anıları anlattı. Son durum vahim çünkü” dedi.

SALONDA BOMBA ARANDI!

23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nin gerçekleştirildiği salonda bomba paniği yaşandı! Dünkü sunumlardan önce polisler bomba arama köpeğiyle arama yaptı. Uygulamanın, Sultanahmet’teki bombalı saldırının ardından İstanbul’da tüm organizasyonlarda gerçekleştirildiği bildirildi.

KiM NEDEN KATILMADI?

İsmail Kartal-Fenerbahçe Teknik Direktörü Mazareti: Grip oldum bel ağrılarım var

Ersun Yanal-Trabzonspor Teknik Direktörü Mazareti: Yurtdışında olacağım.

Şenol Güneş-Bursaspor Teknik Direktörü Mazareti: Bel fıtığım var. Gelemiyorum.

Hikmet Karaman-Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mazareti: Transfer için yurtdışında olacağım.


Bunları da Beğenebilirsiniz