Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim zirvede

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2000 yılının en iyi 8 çalıştırıcısı arasına girdi

G.Saray'ı çalıştırdığı 4 sezon boyunca lig şampiyonu yapan, UEFA Kupası'na ulaşan, Fiorentina Teknik Direktörü Fatih Terim oylama sonrası bir çok çalıştırıcıyı solladı.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) 80 ülkede yaptırdığı oylamada Terim, ünlü teknik direktörler ile birlikte yer aldı.

ONUR TABLOSU

Galatasaray'ı çalıştırdığı 4 sezon boyunca lig şampiyonu yapan, geçen sezon da sarı kırmızılı ekiple UEFA Kupası'na ulaşan, Fiorentina Teknik Direktörü Fatih Terim, 2000 yılında dünyanın en iyi 8 teknik adamı içinde gösterildi. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) 80 ülkede yaptırdığı oylamada Terim, bir çok ünlü hocayı da geçti.

SON GÜN 3 OCAK

Terim, Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson, Real Madrid Teknik Direktörü Vicente del Bosque ve Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger gibi teknik adamlarla birlikte 2000 yılının en iyi 8 çalıştırıcısı arasında yer aldı. Oylamanın, aralık ayı sonuna kadar süreceği bildirilirken, sonuçların 3 Ocak Çarşamba günü açıklanacak.

ÖDÜL ALMANYA'DA

FİFA'ya bağlı Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun IFFHS'nin yaptığı bu araştırmada ilk 3 sırayı alan teknik adama, 8 Ocak Pazartesi günü Almanya'nın Rotenburg kentinde düzenlenecek törenle ödüllerinin verileceği bildirildi. Ödül töreninde ayrıca dünya sıralasında ilk 3 takım arasında olan G.Saray ve Jardel'de ödül alacak.

ilk 8 teknik adam

Teknik adam.................Ülkesi..........Çalıştırdığı takım
Fatih Terim..................Türkiye......G.Saray-Fiorentina
A.Ferguson.................İskoçya.......Manchester United
V. del Bosque.............İspanya.................Real Madrid
Arsene Wenger............Fransa.......................Arsenal
Ottmar Hitzfeld.........Almanya..............Bayern Münih
Carlos Bianchi...........Arjantin.................Boca Juniors
Hector Cuper.............Arjantin......................Valencia
S.Goran Eriksson............İsveç...........................Lazio

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler