« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: "Vieri ve Recoba’dan daha fazla Hakan’dan korkuyorum"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fiorentina Teknik Direktörü Fatih Terim, "Ben ve Hakan Şükür, 10 yıldan fazla birlikte çalıştık. Benim için çocuğum gibi, iyi bir çocuğum. Ama yarın, Vieri ve Recoba’dan daha fazla Hakan’dan korkuyorum. FC Inter’in 3 forvetle oynayacağını bekliyorum. FC Inter büyük bir takım, bizim Floransa’ya getirmek istediğimiz Di Biagio gibi çok iyi oyuncuları var" dedi.

FC Inter ile yarın yapacakları maç öncesi bugün son antremanını yapan Fiorentina’da, teknik direktör Fatih Terim, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Hakan, özellikle şaşalı olmayan bir periyoddan sonra çok formda. Umarım ki hep böyle sürer ama yarınki maçtan sonra" dedi. Geçen yılki cip sözünü hatırlatan gazetecilere Terim, "Boşverin. Yaşamın her anında 2 insan arasında bu tip şeyler olur. Ama hala arkadaşız" derken, Hakan Şükür’ün, geçmişte teknik direktörü olması ve ondan daha büyük olmasından dolayı kendisine saygı göstermesinin normal olduğunu bildirdi.

FC Inter karşısına her zamanki gibi kazanmak için çıkacaklarını, felsefelerinin değişmediğini ve bu zamana dek bu hedef için çalıştıklarını ifade eden Terim, ilk kez gazetecilere takım kadrosunu açıklamadı.

Terim, Mijatoviç’in takımdan ayrılmak istemesiyle ilgili, "Umarımki fikir değiştirir" derken, gelecek için ise, "Şu anda yüzde yüz Fiorentina’ya konsantre oldum. Ocak ayında gelecekle ilgili kararlar alınacağını umarım. Kararların netleşmesi için bu ay önemli" diye konuştu.

TARDELLI, VIERI VE HAKAN ŞÜKÜR ARASINDA KARARSIZ

Bu arada FC Inter Teknik Direktörü Marco Tardelli ise basına yaptığı açıklamada, "FC Inter, Floransa’ya futbol oynamak için gidiyor. Eğer iyi oynarsak, kazanmak için sonuç gelir. Ama oyun sisteminde daha iyi olmak zorundayız. Bu takım, ne zaman su ısınmaya başlıyor, o zaman oynamaya başlıyor. Bunun neden olduğunu anlamaya çalışıyoruz" dedi.

Tardelli, henüz ilk 11’e ve üçlü forvetle başlayıp, başlamama konusunda karar vermediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Yarın karar vereceğim. Sorunlarımız halen sürüyor. Henüz büyük bir takım değiliz. Ama Fiorentina karşısında alınacak bir zafer bizim için bir dönüm noktası olabilir."

"FC Inter, ilk olarak topu daha fazla kontrol etmesini öğrenmek zorunda. Takımın karakteri tamam. Ama daha akıllı bir takım istiyorum. Bunları yerine getirmek için takımda istek var" diyen FC Inter Teknik Direktörü Tardelli, ligde daha fazla puan yitirmek istemediklerini de kaydetti.

FC Inter’de yarın Cirillo’nun yerine Macellari’nin oynaması beklenirken, Tardelli’nin Hakan Şükür-Vieri ve Seedorf-Cauet arasında kararsız olduğu öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz