« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim tepkilerine hoparlör müdahalesi

G.Saraylı taraftarlar, eski hocalarına destek çıktı, yönetimi protesto etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sorun çıkmaması adına maça gelmekten son anda vazgeçen Fatih Terim’e sevgi gösterilerinde bulunan taraftarların sesi stat hoparlörü açılarak bastırılmaya çalışıldı.

GEÇTİĞİMİZ salı günü görevinden alınan teknik direktör Fatih Terim’e, G.Saray taraftarı beklendiği gibi sevgi gösterilerinde bulundu.
Futbolcularıyla vedalaşırken, Rizespor maçına geleceğini söyleyen Terim, stattaki gerilim ve yönetime yönelik protestonun artması ve olay çıkması endişesiyle bu kararından vazgeçti.
TT Arena’da dün şu ilginç anlar yaşandı:

ÖNCE DAVALA VE ŞAŞ’A VEDA

1- Saat: 18.20

YÖNETİMİN “Siz kalabilirsiniz” sözüne karşın, “Hoca ile geldik, hoca ile gideriz” diyen Ümit Davala ve Hasan Şaş’a G.Saray tribünleri deyim yerinde ise veda etti. G.Saray takımının başında son lig maçına çıkan Hasan Şaş ve Ümit Davala el ele tribüne çağrıldı.

OYUNCULAR ÇAĞRILMADI

2- Saat: 18.25

FATİH Terim’in görevinden alınması üzerine keyfi kaçan sarı kırmızılı taraftarlar, iç saha maçlarından yıllardır süren bir geleneği bu özel gün nedeniyle rafa kaldırdı ve 90 dakika öncesinde G.Saraylı hiçbir futbolcuyu özel olarak tribüne çağırmadı.

TERİM SESLERİ YÜKSELİNCE

3- Saat: 18.30

FATİH Terim için tribünlerinin ilk tezahüratı ve yönetime mesajı bu dakikada başladı. “İmparator Fatih Terim” diye bağrılmaya başladığı anda Türk Telekom Arena’da reklam yayını yapan stat hoparlörünün sesinin yükseltilmesi dikkatlerden kaçmadı.

SEREMONİ SONRASI COŞTULAR

4- MAÇIN başlamasına kısa süre kala yoğun şekilde statta “İmparator Fatih Terim” sesleri yükseldi. İstiklal Marşı ve seremoni sonrasında da G.Saray tribünleri teknik direktörlerine sevgi gösterisinde bulunup desteklerini sürdürdü. Bu sırada hoparlör sesi yükseltilmedi.

BOŞ KOLTUKLU PROTESTO

5- DÜN akşam yönetimi farklı şekilde protesto edenler de oldu. 45 bin 100 kombine kartı satışı yapan G.Saray’da dün 10 bini aşan seyirci ve kombine kartı sahibi yönetimi sessiz protesto etme adına maça gelmedi. Taraftarlar maç sonrası da Fatih Terim lehine slogan attı.


Federasyon hakemi özel görevlendirmiş

YÖNETİCİ Şükrü Ergün aralarının iyi olmadığı Futbol Federasyonu’nu suçladı. Ergün, “G.Saray’ın önünü kesmek için gönderilmiş bir hakem kadrosu sahadaydı” dedi. Terim’in Milli Takım’a gitmesine izin vermeleri hakkındaki bir soruya ise Ergün, “Başkanımız izin vermese bile Federasyon 14. madde gereği bunu yapabilirdi” diye konuştu..

Taffarel: Futbolun cilvesi

TERİM’in yokluğunda maç listesinde teknik direktör olarak görünen Taffarel, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada Fatih Terim’e teşekkür etti. Brezilyalı hoca, maçla ilgili olarak da, “İyi oynadık ama top girmedi. Futbolda bu tür şeyler var” dedi.

OLCAY: KARAR GECİKMEYECEK

Teknik direktör konusunda Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Özkan Olcay “G.Saray Yönetimi olarak son kararımızı Rize maçının ardından vereceğiz. Terim konusu çok hassas bir konu. Şu an bu konuşmamalıyız” dedi.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz