« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Terim Taksim Meydanı gibi... Değişken, ateşli'

Hafta sonu gerçekleşecek başkanlık seçimlerine hazırlananGalatasaray Başkanı Ünal Aysal, ABD'nin önemli gazetelerinden New York Times'a bir röportaj verdi. Aysal röportajında zaman zaman samimi itiraflarda da bulundu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

New York Times, "Galatasaray'ı yöneten el" olarak tanımladığı Aysal'ın iş dünyasındaki başarılarından söz ettikten sonra konuyu Galatasaray'a getiriyor; "Galatasaray, Aysal'ın öğrenim gördüğü yer; okulu, kulübü, saplantısı..."

Ünsal Aysal, kendisine ilk başkanlık teklifi geldiğinde bu görev için yaşlı olduğunu düşünmüş. "Size karşı açık sözlü olacağım. Benden başkan olmamı istediklerinde, bunun için çok yaşlı olduğumu düşünüştüm. Galatasaray sadece bir futbol kulübü değil. 1481'de eğitime başlayan bir okul ve spor alanında da birçok akademimiz ve bir sürü spor dalımız var."

"TERİM TAKSİM MEYDANI GİBİ..."
Röportajı gerçekleştiren Rob Hughes'in, futbolcuların saha içinde motovisyona ihtiyaç duyup duymadığı yönündeki bir soruya Aysal, "Biz Akdeniz insanlarıyız" cevabını veriyor. Hughes, Fatih Terim'i ise okurlarına şu satırlarla tanıyor; "Bir zamanlar sahada savaşan, şimdilerde ise kenarda patlayıcı görevi gören Fatih Terim... Galatasaray'ın motivasyon kaynağı Terim, aynı son günlerdeki Taksim Meydanı gibi. Önceden tahmin edilemeyen, değişken, ateşli."

"AVRUPA'DA DAHA BÜYÜK ROL OYNAMAYI UMUYORUZ"
Galatasaray Başkanı Aysal, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynadıklarını ancak hedeflerinin daha da üst seviyelere yükselmek olduğunu belirttikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü;  "Uzun zamandır Avrupa Ligleri'nden uzak kalmıştık. Bu yıl çeyrek finallere ulaştık ve Real Madrid'e karşı oynadığımız maçtaki hakem yönetiminin videosunu hazırladım. Bunu daha ileri götürmedim; ama bu futbolda en büyük markaları barındıran bir müsabaka. Biz kulüp olarak gerçekçi, çok şeffaf ve iyi denetimli  olmaya çalışıyoruz. Bunlar ortak aklın fikridir. Avrupa'da daha büyük bir rol oynamayı umuyoruz."

Terim Taksim Meydanı gibi... Değişken, ateşli


Bunları da Beğenebilirsiniz