Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim sorgu odasında

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, önceki akşamki Yunanistan maçı sonrası oldukça üzgün olduğu için teselli ettiği Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile yardımcılarını bugün sorgu odasına alıyor. TFF Yönetim Kurulu, Ulusoy’un çağrısı üzerine bugün saat 11.00’de olağanüstü bir toplantı yapacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde yapılacak toplantının ardından başkan Ulusoy, saat 14.30’da Terim ve yardımcılarıyla görüşecek. Teknik kadrodan A Milli Takım’ın son dört maçıyla ilgili görüş ve değerlendirmeleri alınacak, 17 Kasım’da oynanacak Norveç maçı öncesi, nasıl bir program uygulanacağı kararlaştırılacak.

Önceki gece Ali Sami Yen Stadı’ndaki maç sonrası Ulusoy, Milli Takım’ı kamp yaptığı Swissotel’e taşıyan otobüse bindi. Ulusoy ve Terim tek kelime konuşmadılar. Ulusoy, baba edasıyla suskunluğu otele geldiklerinde bozup, "Birer kahve içelim. Moralini bozma. Tribünlerden çıkan birkaç çatlak sese kulak verme. 2008 Avrupa Şampiyonası Grup maçlarına ve sözleşmenin sonuna kadar takımın başındasın. Desteğimiz sonuna kadar devam ediyor. Hiçbir teknik adam ve isimle görüşme niyetinde değiliz" dedi.

Tüm avantajı kaybettik

Ardından ikilinin sohbeti başladı. Ulusoy, "Yunanistan’ı evinde yenen Türk Milli Takımı’na ne oldu? Malta, Moldova karşısında puan kaybettik, Yunanistan’a yenildik. Çok yıprandım ve arkadaşlarımla kahrolduk" dedi. Terim’in gözleri dolmuştu, başkan Ulusoy’un desteği sonrası "Başkanım sadece iyi günde değil kötü günde de yanımızdasın. Hiç merak etme. Milli Takım mutlaka 2008 Avrupa Şampiyonası’na katılacak" diyerek başladı konuşmaya:

"Norveç’te beraberlik şansımızı kaybettik. Bundan sonra tek hedefimiz var galibiyet. Defansta gereksiz ofsayt çıkışında, ferdi yapılan bir hatada gol yedik. Biz kötü takım değiliz. Tüm oyuncularım iyi niyetliydi ve isteklerimi yerine getirdiler. Hiçbir oyuncumu suçlayamam. Ama yediğimiz golde defansta bireysel hata yaptık. Ben yapmadım mı, ben de yaptım. Bu hataları telafi edecek gücümüz var. Federasyon ve ülke rahat edecekse hemen istifa ederim. Ama başladığım işi yarım bırakmam. Hayatımda ilk kez istifa sesi duydum. Türkiye, tüm avantajını kaybetti. Norveç’te galip gelmek için tüm şartları zorlayacağız."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler