Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: Son maça geldik, telafisi yok

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde Arnavutluk'a karşı son maçlarını oynayacaklarını hatırlatarak, “Artık son maçımız, keşke, eğer diye bir şey yok. Farkındayım çok zor maç olacak ama play-off'a katılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde Arnavutluk'a karşı son maçlarını oynayacaklarını hatırlatarak, “Artık son maçımız, keşke, eğer diye bir şey yok. Farkındayım çok zor maç olacak ama play-off'a katılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum" dedi.


"ZOR MAÇ OLACAK"

Terim, (A) Milli Takım'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bugün yaptığı antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında, oyuncularının da bu maçın telafisinin bulunmadığının bilincinde olduğunu belirterek, “Hissediyorum bunu. Zor bir maç olacak, kolay değil. Arnavutluk kendi sahasında seyircisiyle birlikte kolay bir takım değil. Ama bunun üstesinden geleceğiz inşallah. Bu kadar emek verdiğimiz son günlerde bir hayli sevimli hale gelen takımımız, güzel de işler yaptı. Dolayısıyla da sonuncusunu da iyi bitirecektir, öyle düşünüyorum” dedi.

"BARAJ MAÇINI HAKETTİK"

Arnavutluk'un Ukrayna'da oynayacağı maçın kasetlerinin ve bilgilerinin geldiğini ve maçın zorlu geçeceğinin bir kez daha anlaşıldığını belirten Fatih Terim, “Çarşamba akşamı işimiz kolay olmayacak. Dün Ukrayna'dan gelen arkadaşlarımızın getirdiği kaset ve bilgiler o şekilde. Ama o zoru bizim çocuklarımız aşacaktır. Buna eminim. Bundan sonra başka şeyleri konuşmak için zamanımız var. Play-off'a katılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Esasında çok şeyi daha hak ettiğimizi düşünüyorum ama bugün için hedef Arnavutluk'u geçmektir. O hedefe de adım adım yaklaştık. Çarşamba günü de bakalım ne olacak göreceğiz” diye konuştu.

“TAM HAZIR OLANI OYNATACAĞIM”

Fatih Terim, takımdaki sakatlıklarla ilgili bir soru üzerine oyuncuyu etkileyebilecek en ufak bir sakatlıkta, yüzde yüz hazır olan futbolcuyu tercih edeceğini söyledi. Maç içinde birçok şeyi düşünmek zorunda olduğunu kaydeden Terim, şöyle devam etti: “Çünkü oyuncu hakkını zamanında kullanmak, kolay kolay oyuncu değiştirmemek gibi düşüncemiz var. Herkesin zinde kalması için oyuncuların yüzde yüz hazır olması lazım. Gerektiği zaman riske girmek de gerekecek. Onun için oyuncularımızın sakatlık açısından net olarak sağlıklı olmalarını istiyoruz. Ama arkadaşlarımız büyük bir fedakarlıkla 'hepimiz iyiyiz' gibi bir ifade kullanıyorlar. Bunun yanında ufak tefek sakatlıkların rahatsız edip etmeyeceğini de iyi biliyoruz.”

"ZİNDE OLAN OYNAR"

Fatih Terim, milli takımda birilerinin oynamasının diğerlerini de çok fazla rahatsız etmediğini kaydederken, bütün oyuncuların oynamak istediğini, ancak herkesin de oynayana saygı gösterdiğini anlattı. Terim, “Onlar iyi olsun bizim işimiz zor olsun, o oynar, öteki oynar, sırası gelen oynar, zinde olan, taze olan oynar. Mühim olan sıhatli olmaları en güzeli o” dedi.

"BİR ARNAVUTLUK'U AŞALIM..."

Play-off'a katılmaları halinde muhtemel rakipleri de takip ettiklerini belirten Terim, “Yani normal işimiz neyse onu yapıyoruz. Bu dereyi görmeden paçayı sıvamak değil, tam tersi işimizi profesyonelce yapmaktır. Ama olur olmaz, biz gerekli şekilde onları da izlettiriyoruz. Oralardan bilgi almak en kolayı ama önce Arnavatluk'u bir aşalım bakalım” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz