« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim sabır istedi

Amsterdam Kupası’nda Valencia 2-1 yenilen Milan'ın Teknik Direktörü Fatih Terim, "Sabırlı olmak zorundayız, hazırlıklarda yaptığımız zorlu çalışmalardan dolayı yorgunuz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Amsterdam Kupası’nda İspanyol Valencia CF’ye dün akşam 2-1 yenilen AC Milan, şimdiye dek yaptığı 3. hazırlık maçında ilk yenilgisini almış oldu.

Teknik direktör Terim, maç sonrasında yaptığı açıklamada, "Kötü  oynadık ama önceden görülüyordu. Hazırlıklarda yaptığımız zorlu  çalışmalardan dolayı yorgunuz. Ama bu tip gecelerde önemli olan kendi  bölümlerinde oynayan oyuncular arasında uyumun sağlanması. İlerlere  gitmek için daha zamanımız var" dedi.

Valencia CF’nin iyi bir maç çıkardığını ve galibiyete layık  olduğunu ifade eden Terim, kondisyonlarının halen eksik olduğunu  bildirdi. Terim, "Büyük takımlara karşı oynanan bu tip turnuvalarda  kendimizi ölçebiliyoruz. Yolumuz halen uzun, birkaç kaza daha olabilir ama benim güvenim tam. Yalnızca zaman gerekiyor. En iyi düzeye varmak  için çalışıyoruz. İyileşmeler gelmeye başladığı zaman sorunlar da daha az olacak ve daha üst düzeyde oynayacağız. Henüz resmi maçlara  başlayacak güce sahip değiliz" diye konuştu.

Terim son olarak, Valencia CF karşısında mükemmel kurtarışlar  yapan kaleci Abbiati için, "Her gün daha iyiye gidiyor. Ona çok fazla güvenim var" diye konuştu.

Bu arada İtalyan spor basınında da Valencia CF karşısında alınan  2-1’lik yenilgiyle ilgili verilen haberlerde, "Alışılmış Inzaghi ama  Milan onu izleyemiyor. Milan yanlış bir adım atıyor. Milan’ı Inzaghi  teselli ediyor. Büyük Abbiati, Milan’ı kurtaramıyor. Milan’a Inzaghi  yetmiyor" başlıkları atıldı. Gazeteler, AC Milan’da Abbiati ve  Inzaghi’nin dışında diğer tüm oyuncularda yorgunluğun çok belli olduğu yazıldı. Maçın yıldızı olarak gösterilen kaleci Abbiati ise,  "Yalnızca teknik direktörümüzün güvenini ödüyorum" dedi. Basında yer alan iddialarda, yedek kaleci Rossi’nin Amsterdam Turnuvası boyunca  oyuna hiç alınmadığı için teknik direkör Terim ile ters düştüğü öne  sürülerek AC Milan’ın yedek kaleci olarak Udinese’den Turci’yi  düşündüğü kaydedildi. AC Milanlı yöneticiler ise Rossi’nin yan  bağlarında çekme olduğunu ve bu yüzden oynatılmadığını belirterek,  iddiaları yalanladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz