« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim pişmanlığı

Ancelotti yönetiminde alınan başarısız sonuçlar Milan'da kriz yarattı. Asbaşkan Galliani, ‘‘Terim ile ilk devredeki ilk üç maçta 7 puan toplamıştık. Şimdi aynı rakiplerden sadece iki puan alabildik’’ itirafında bulundu. Medya, Terim-Ancelotti kıyaslamasında İmparator'un uzak ara daha başarılı olduğunu belirtti.

Reha ERUS / ROMA
SON GÜNCELLEME
Taksilerle kaçtılar

İtalya Kupası'nda Juventus'a ardından ligde Udinese'ye 3-2 yenilen Milan, Fatih Terim kompleksi ile krize girerek dağıldı. Asbaşkan Galliani itirafta bulunarak ‘‘Terim ile ilk yarıda ilk 3 maçta 7 puan kazanmıştık. Şimdi aynı rakiplerden 2 puan toplayabildik’’ dedi. Taraftarlar Udinese maçı sonrası soyunma odası çıkışında Terim ve Baresi lehine solgan attı. Futbolcular stattan başka kapıdan çıkarılıp taksilerle ayrıldı.

Terim daha başarılı

Medya ise Terim-Ancelotti kıyaslamasını kızıştırarak İmparator'un çalıştırdığı Milan'ın tartışılmaz daha başarılı olduğunu istatistiklerle yansıttı. Bazı yazarlar, Ancelotti'nin liderden 5 puan geride Milan'ı teslim aldığını şimdi ise lider Roma ile puan farkının 11'e yükseldiğini hatırlatarak ‘‘Ancelotti hiçbir katkıda bulunmadı’’ değerlendirmesi yaptılar.

Ancelotti'ye eleştiri

Gazeteler, Ancelotti'yi haftanın ‘‘Kara Tahta Cezalısı’’ ilan etti, kenarda aciz kaldığını, karizması olmadığını ve hırs aşılayamadığını yazdı. Galliani, Başbakan Berlusconi'nin telefon edip ‘‘Ne olacak halimiz?’’ diye sorduğunu, Ancelotti'ye destek çıkarak ‘‘Sezon sonuna kadar antrenör değiştirmeyeceğiz’’ güvencesi verdiğini söyledi. Medya ise Berlusconi'nin Roma'yı çalıştıran Capello'ya açık çek verilmesini istediğini öne sürdü.

KARŞILAŞTIRMA

KATEGORİ...........TERİM.......ANCELOTTİ

Maç:.......... ......9............11
Galibiyet:...........4.............4
Beraberlik:..........3.............5
Yenilgi:.............2.............2
Puan:...............15............17
Puan Ortalaması:.1.667.........1.545
Atılan Gol:.........17............12
Gol Ortalaması:..1.889.........1.091
Yenilen Gol:........12............10
Yenilen Gol Ort:.1.333.........0.909

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler