« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim, pazartesi günü Ulusoy ile görüşecek

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde (C) Grubu'nda yer alan Türkiye'nin hedefi, gruptan lider olarak çıkmak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yaptığı yazılı açıklamada, diğer gruplara göre daha iyi bir kura çektiklerini belirterek, “Bu gruptan lider olarak çıkmayı hedefliyoruz” dedi. Gruptaki tüm takımların Avrupa Şampiyonası'na katılmak isteyeceğine dikkati çeken Terim, şunları kaydetti:

“Macaristan ve Bosna-Hersek gibi yeni kimlik arayışında olan rakipler var. Yunanistan, Dünya Kupası başarısızlığının ardından Avrupa Şampiyonası'na son şampiyon olarak ciddiyetle hazırlanacaktır. Bize ciddi bir rakip olacaklar. Bu gruptaki felsefemiz hiçbir takımı abartmayan, hiçbir takımı küçümsemeyen bir anlayış olmalı. Her maça tam bir ciddiyetle hazırlanmalı ve öyle oynamalıyız.”

Fatih Terim, fikstür anlaşmasına da çok iyi hazırlanacaklarını belirterek, “Burada bizi ligleri nedeniyle Norveç zorlayabilir ama bu konuda tecrübeli olduğumu söyleyebilirim. Fikstür çalışmasını çok ciddi yapacağız” dedi.

“ULUSOY İLE PAZARTESİ GÖRÜŞECEĞİM”

Terim, Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy ile 30 Ocak Pazartesi günü görüşeceklerini söyledi. Bir televizyon kanalında canlı yayında konuşan Fatih Terim, ”(Devam mı, tamam mı?) diye bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Pazartesi günü Sayın Haluk Ulusoy ile oturacağız ve son durumu konuşacağız. Ama bir sorun yok. Onlar idari, ben de taktik anlamda Türkiye için çalışıyoruz ve bir sorunum yok” dedi.

Avrupa Şampiyonası elemeleri için milli takımda değişiklik olacağını kaydeden Terim, “Takımda mutlaka bir takım değişiklikler olacaktır. Genç takımlarımızdan da gelen arkadaşlarımız olacak ve yeni bir ekip oluşacaktır. Yeni isimleri (A) Milli Takım'da göreceğiz” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler