« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Terim önceliklerimizden biri"

Galatasaray'ın çiçeği burnunda başkanı Ünal Aysal yeni dönemde takımın başına kimin getirileceği hakkında ipuçları verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ünal Aysal, Kanaltürk ekranlarına çıkarak Serhat Ulueren'in sorularını yanıtladı. Kısa bir süre öncesine kadar başkanlık ile ilgili herhangi bir fikrinin olmadığını belirten Aysal, "6 öncesine kadar böyle bir kararım yoktu ancak üyelerden gelen talepler ve etrafımda oluşan birlik, beraberlik beni aday olmaya itti" dedi.

Yönetim kurulu listesinde yer alan herhangi bir ismin futbolun başında olmayacağını ve bu görevi profesyonellerin yöneteceğini belirten Aysal, "Yönetim kurulundaki dağılımızı önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz. Bu tarihte 23 Mayıs olacak. Ben betondan, inşaattan ya da futboldan anlamam ama işletmeden, ekonomiden iyi anlarım. Kararlarımı kalbimle değil, mantığımla; kafamla karar vermek durumundayım. Özhan Canaydın, Lucescu'yu gönderip Terim'i getirirken mantığından çok kalbiyle hareket etti." dedi.

Fatih Terim ile şu ana kadar hiçbir görüşmesinin olmadığını dile getiren Aysal, "Galatasaray'ın teknik direktörü bu hafta belli olacak. Sanıyorum 23 Mayıs'tan sonra yeni teknik direktörümüzü açıklayacağız. Martin Jol ile de bir görüşmem olmadı. Martin Jol ile arkadaşlarım görüşmüş olabilir. Bu isim Gerets de olabilir. Çeşitli adaylar var ve bu adayları şu anda süzgeçten geçiriyoruz. Bizim bir prensibimiz var. Öncelikle yerli ya da yabancı olacağı konusunda karar vereceğiz. Ondan sonra adaylar ile görüşmelere başlayacağız. Yerli teknik adam olursa Fatih Terim ile de bir görüşmemiz olacak. Terim de bizim önceliklerimizden biri" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler