« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: Kuradan memnunuz

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde çekilen kuradan memnun olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Terim, grupta Türkiye, Yunanistan ve Norveç üçlüsünün dikkati çektiğini ifade ederek, “Bosna-Hersek'i de bunlara katabiliriz. Ne çok kötü, ne de çok iyi diyebileceğimiz bir grup oldu. Kuradan memnunuz” dedi.

Gruptaki takımları da değerlendiren Fatih Terim, “Son Avrupa şampiyonu Yunanistan ile 2006 Dünya Kupası Eleme Grubu'nda eşleşmiştik. Norveç, bizim gibi play-off'tan dönmüş bir ekip. Bosna-Hersek ise Dünya Kupası Finalleri'ne gitmeyi son saniyelerde kaybetmiş. Macaristan geçmişini arayan bir görüntü içinde. Moldova yabancımız değil. Malta ile uzun zamandır oynamıyorduk, yeniden eşleştik. Türkiye bu gruptan çıkacaktır” diye konuştu.

UEFA ASBAŞKANI ERZİK: EN İYİ GRUBA DÜŞTÜK

Türkiye'nin, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'ndaki rakipleri belli olurken, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye'nin normal koşullarda gruptan lider çıkacağını söyledi. Erzik, iyi bir gruba düştüklerini belirterek, “Bence en iyi gruba düştük. Kura öncesi hangi grubu seçmek istediğimizi sorsalardı, herhalde bu grubu isterdik” dedi.

FEDERASYON BAŞKANI ULUSOY: ALLAH GÖNLÜMÜZE GÖRE VERDİ

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy da iyi bir gruba düştüklerini vurgulayarak, “Allah gönlümüze göre verdi. Yunanistan tanıdığımız bir takım. Dünya Kupası Eleme Grubu'nda aynı gruptaydık. Norveç'i de tanıyoruz. Bu gruptan çıkıp, Avrupa Şampiyonası'na katılacağımız kanaatindeyim” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler