« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: İtalya benim ikinci vatanım

Galatasaray ile özel maçta karşı karşıya gelecek olan İtalyan ekibi Fiorentina'nın yöneticileri, Florya Metin Oktay Tesisleri'ni ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Fiorentina Kulübü Başkanı Mario Cognigni, başkan yardımcısı Sandro Mencucci, sportif direktör Eduardo Macia ve Fiorentina'da çalıştığı dönemde sportif direktör olarak görev yapan Simone Santercole'yi Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ağırladığı kaydedildi.

Ziyareti değerlendiren Terim'in, İtalya'da çok güzel günler geçirdiğini ve Floransa'nın adeta ikinci evi olduğunu anlattığı dile getirilerek, “Benim için hakikaten önemli bir buluşma. Florya'ya ziyarete gelerek önemli bir jest yaptılar. Ben orada çok güzel günler yaşadım. Demek ki, o günlerde söylediğim, 'İtalya benim ikinci vatanım' doğru sözmüş” ifadelerine yer verildi.

Fiorentina Başkan Yardımcısı Sandro Mencucci'nin ise Fatih Terim'in Floransa halkı için özel bir insan olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandığı aktarıldı:
“Ben Floransalıyım. Fatih Terim'in Floransa'da görev yaptığı dönemde de oradaydım. Floransa halkının Fatih Terim'i ne kadar sevdiğini iyi biliyorum, ki biz de çok seviyoruz. Bizde de 'imparator' olarak adlandırıldı. Hocamızı görmek, burada önemli bir kulüple oynayacak olmak bizim için büyük bir mutluluk. Teknik olarak bakıldığı zaman da bizim için sezonun ilk ciddi maçı. Ama daha önemlisi burada hocamızla ve çok sevdiğimiz eski oyuncumuz Tomas Ujfalusi ile tekrar birlikte olmak. O gün olduğu gibi bugün de Fatih Terim, Floransa halkının kalbinde ayrı yere sahip bir isim. En büyük nedeni, iyi sonuçların yanında, taraftarı ve halkı eğlendiren bir futbol oynatmasıydı. Uzun süredir Fiorentina'da görev alıyorum. Fiorentina'da ne zaman bir antrenör değişikliği olsa, bugün hala Fatih Terim'i istediklerini söylerler. Genel olarak da bakış her zaman bu oluyor.”

Ziyarette, Fatih Terim ile idari koordinatör Şükrü Hanedar'ın Fiorentina yetkililerine tesisi gezdirdikleri ve sonra birlikte yemek yedikleri kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler