Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: İsviçre’yi küçümsememeliyiz

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ‘İsviçre iyi bir ekip. Kesinlikle küçümsememek gerek’ dedi. Terim, Dünya Kupası yolunda her maçın önemli olduğunu belirterek, ‘Her maçı ciddiye alıyoruz. İsviçre de iyi bir takım. Grubunda yenilgisi yok. Kesinlikle küçümsememek lazım’ diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İsviçre’nin, Türkiye için deplasman sayılmayacağını vurgulayan Terim, ‘Orada büyük seyirci desteğimizin olacağına inanıyorum. Eşleşmeden sonra rakibi küçümsemek, en büyük problemimiz. Biz bu hataya düşmeden, tüm ciddiyetimizle çalışmaya başladık. Play-off’u geçerek Dünya Kupası’na gideceğimize inancımız tam’ dedi.

Karaman: Rakip güçlü ve teknik

İSVİÇRE’yi İrlanda Cumhuriyeti ile yaptığı maçta izleyen A2 Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Ünal Karaman, ’Bilinçli, disiplinli, ne yaptığını çok iyi bilen, güçlü ve teknik bir rakip’ dedi. Karaman, şöyle devam etti:

‘Yurt dışında oynayan gerçekten kaliteli oyuncuları var. 40-45 bin seyircisi olan İrlanda önünde top oynamak isteyen İsviçre’ydi. Asla seyirci atmosferi onları yıldırmıyor. Boş bırakılmaması gereken çok iyi bir takım. Bir de Avrupa’nın göbeğinde lobisi güçlü olan bir ekip. Hakemlere de dikkat etmeliyiz.’

Slovakya’yı tercih ederdim

UEFA
Asbaşkanı Şenes Erzik, 18. Dünya Kupası play-off baraj maçında Türkiye’nin rakibi olan İsviçre’nin çok genç, hırslı ve başarıya aç oyunculardan kurulu bir ekip olduğunu söyledi. Erzik, ‘Kura çekiminden önce Slovakya’nın çıkmasını tercih etmiştim. Açıkcası İsviçre’yi istemezdim. Frei gibi genç ve futbol piyasasına yeni çıkmış oyuncuları var. İsviçre’nin olanakları bir Slovakya’da yok. Norveç de eski gücünde değil’ dedi.

Evinde agresif

FUTBOL
Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Asım Atmaz, ‘İsviçre çok iyi bir savunmaya sahip. Çok az gol yedi ve seyirciden etkilenmiyor. Özellikle kendi sahalarında çok daha agresif oynuyorlar. Disiplinli, fiziken güçlü, teknik bir rakip’ dedi.

Şansımız yüksek

FUTBOL
Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı,Kurada hangisi çıkarsa çıksın diyordum. İsviçre, tanıdığımız bir takım. İlk maçı da deplasmanda oynamanın avantajına sahibiz. Şansımızın yüksek olduğuna inanıyorum’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz