« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim istifa ediyor

Başdanışman sıfatıyla bütün milli takımlardan sorumlu olan Fatih Terim, istifasını bugün federasyona gönderecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkanlığı seçimini Haluk Ulusoy’un kazanması, milli takımlarda da yeniden yapılanmayı gündeme getirdi. Halen başdanışman sıfatıyla bütün milli takımlardan sorumlu olan Fatih Terim, yeni yönetimin önünü açmak amacıyla istifa kararı aldı.

Haluk Ulusoy’un adaylığı gündeme geldiği ilk günden itibaren, "Ulusoy kazanırsa, Terim’le çalışmayacak. Milli takımların başına Mustafa Denizli’yi getirecek" iddiaları ortaya atılmıştı. Seçimi Ulusoy’un kazanmasının ardından gözler doğal olarak Fatih Terim’e çevrildi. Terim, akşam saatlerinde bir açıklama yaparak, istifa edeceğini bildirdi. 6 aydır milli takımların başında bulunan tecrübeli çalıştırıcı, açıklamasında, "Yeni yönetimin önünü açmayı uygun görüyorum" ifadesini kullandı. İstifasını bugün federasyona gönderecek olan Terim’in göreve devam edip etmeyeceğine Ulusoy ve arkadaşları karar verecek.

Öte yandan Levent Bıçakcı yönetiminin Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten, Haluk Ulusoy’un dünkü seçimi kazanmasının ardından istifa sinyali verdi. Özerten, listesinde olmamasına karşın, Ayhan Bermek’i desteklediğini söyledi ve "Benim gönül verdiğim liste kazanamadı, rakip liste kazandı. Bu durumda iki gün içinde kararımı verip, gerekeni yapacağım. Onurlu insanların, bu durumda yapması gerekeni yapacağım" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler