« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim istifa edecek

Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olan Mehmet Ali Yılmaz'ın, seçilmesi halinde Fatih Terim'le çalışmayacağını açıklamasının ardından Terim'in görevden alınması halinde herhangi bir tazminat ödenmeyeceği ve Levent Bıçakcı dışında bir adayın seçilmesi halinde de Terim'in istifa edeceği bildirildi.

Bilgehan DEMİR / İSTANBUL(DHA)
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’ın dün akşam CNN TÜRK’te katıldığı Futbol Mania programında “Seçilirsem Terim ile çalışmamız imkansız. Fatih Terim İsviçre maçı olaylarından sorumludur ve başarısız olmuştur” sözlerinin ardından gündeme Fatih Terim’in görevine son verilmesi durumunda ne kadar tazminat alacağı geldi. Yeni yönetimin önünü açmak için istifa hakkını kullanacağı belirtilen Fatih Terim’in, “Ülke devası için yapılan görevden tazminat alınmaz” dediği öğrenildi.

SÖZLEŞMEDE TAZMİNAT YOK

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı imzalı 5 yıllık sözleşmede tazminat maddesinin bulunmadığı ortaya çıkarken, Fatih Terim’in tazminat maddesi koyulmamasını özellikle kendisinin istediği öğrenildi.
Terim, sözleşmeyi imzalamadan önce mukaveleye kendisinin istifa etmesi durumunda Futbol Federasyonu’na tazminat ödemeyi kabul ettiği bir madde koydururken, Federasyon’un Terim’den memnun kalmadığında ise kendisine bir kuruş bile tazminat ödenmemesini özellikle yine kendi istediği öğrenildi. Terim buna sebep olarak “Ülke davası için yapılan görevden tazminat alınamaz. Eğer bir teknik adam Milli Takım’da başarısız olup Futbol Federasyonu’na zarar verirse asıl tazminat o zaman ödenmesi gerekir” ifadesini kullandığı belirtildi.

YARDIMCILARI DA TAZMİNAT ALAMAYACAK

Başkan adaylarından Mehmet Ali Yılmaz’ın 19-20 Ocak tarihlerinde yapılacak genel kurulda seçilip başkan olması halinde, görevine son verileceği bizzat başkan adayı Mehmet Ali Yılmaz tarafından açıklanan Terim için en küçük miktarda bile tazminat ödenmeyecek. Bu durum Fatih Terim’in yardımcıları için de geçerli. Fatih Terim’in yardımcılıklarını yapan Oğuz Çetin, Müfit Erkasap, Eser Özaltındere de tazminat alamayacak. İsminin açıklanmasını istemeyen iki Federasyon Yönetim Kurulu üyesinin “Terim ile Levent Bıçakçı anlaşma yaptı. Bizim hiçbir şeyden haberimiz olmadı. Şimdi çıksın Terim’in gönderilmesi durumunda neden tazminat ödenmeyeceğini de kendisi açıklasın” şeklinde serzenişte bulundular. “Sözleşmede her ne pahasına olursa olsun Terim’in ve teknik ekibin, dolayısı ile Milli Takım’ın geleceği korunmalıydı. Muhtemel bir değişikliğin Türk futboluna ne kadar zarar vereceği ortada. Buna sebep olanlar bunun hesabını Türk futbol kamuoyuna veremezler. Bunun altından kalkamazlar” şeklinde bir açıklama yaptılar.

YÖNETİMİN DEĞİŞMESİ DURUMUNDA İSTİFA HAKKINI KULLANACAK

Bu arada Fatih Terim’in yakın çevresine sadece Mehmet Ali Yılmaz’ın seçilmesi durumunda değil, göreve Levent Bıçakçı dışında kim gelirse gelsin yeni yönetimin önünü açmak için mutlaka istifa edeceğini söylediği öğrenildi. Terim’in “Benimle devam etmek isterlerse o zaman istifamı geri çekerim” dediği de gelen haberler arasında.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz