« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim ısrarı

Yunan kulübünün, İstanbul'dan gidip Atina'ya yerleşen bir Rum aracılığı ile temasa geçtiği Fatih Terim'le bir ön görüşme yaptı öğrenildi. Tarafların önümüzdeki günlerde bir araya gelip masaya oturacakları ifade edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Peşini bırakmıyorlar

Galatasaray'a ve A Milli Futbol Takımımız'a tarihi başarılar kazandıran Türk futbolunun "İmparator" lakaplı efsane teknik direktörü Fatih Terim, Yunanistan'ın ünlü kulübü Panathinaikos'un kıskacında. Hürriyet'in dün manşetten verdiği "Terim'e teklif" haberi büyük yankı uyandırdı. Yunan kulübünün yöneticilerinin, son haftalarda başarısız sonuçlar alan takımlarının başına geçmesi için İmparator'la temasa geçtikleri öğrenildi.

Bir Rum aracılığıyla

Panathinaikos Kulübü yetkililerinin, daha önce İstanbul'da yaşayıp, Atina'ya yerleşen bir Rum aracılığı ile temas kurduğu Terim'e, "Sizinle çalışmak istiyoruz" dedikleri, Terim'in de "Şartlarda anlaşırsak, neden olmasın?" karşılığını verdiği öğrenildi. Bunun üzerine Yunan kulübünün menajeri, Terim'i bir kez daha arayıp tekliflerini yineledi. Tarafların önümüzdeki günlerde bir araya gelecekleri ifade edildi.

Mitsou onu çok istiyor

Geçtiğimiz hafta basketbol takımına, milli takımımızın kaptanı İbrahim Kutluay'ı transfer eden Panathinaikos'ta, futbol takımının son haftalarda aldığı başarısız sonuçlardan sonra, teknik direktör Zdenek Scasny ile yolların ayrılmasına karar verildi. Scasny ile bu işin yürümeyeceğine karar veren Yoncalar'ın başkanı Argiris Mitsou, takımın başına Avrupa deneyimi olan Fatih Terim'in getirilmesi için karar aldı.

Kötü sonuçlardan sonra

Yunanistan Birinci Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Panathinaikos, ligdeki son iki maçında Ionikos ile 0-0 berabere kalıp, Xanthi'ye 3-1 yenilirken, perşembe günkü Yunanistan Kupası karşılaşmasında da AEK'ya 3-1'lik skorla boyun eğmişti. Olympiakos ve AEK ile birlikte Yunanistan'ın üç büyük kulübünden biri olan Panathinaikos, UEFA Kupası'nda da 3. turda mücadele ediyor ve 16 Şubat'ta sahasında Sevilla ile karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler