GeriSpor Terim ile Gori noel yemeğinde buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terim ile Gori noel yemeğinde buluşuyor

Fiorentina Kulübü’nün geleneksel olarak düzenlediği noel yemeğinde aynı masada oturacak Kulüp Başkanı Vittorio Cecchi Gori ile Teknik Direktör Fatih Terim’in, Fiorentina’nın geleceğini, dolayısıyla Terim’in sözleşmesinin yenilenmesini konuşması bekleniyor.

Teknik Direktör Terim’in kontratının uzatılması konusunda taraflar şimdiye kadar herhangi bir görüşme yapmazken, kulüp çevrelerinde, bu akşamki yemekte Fiorentina’nın Terimli geleceğinin temellerinin atılacağı söyleniyor.

Bu arada, Başkan Cecchi Gori’nin yakın dostu olarak bilinen Corriere dello Sport gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Mario Sconcerti, dün yaptığı açıklamada, "Karar alındı. Terim, iki veya üç yıl bizimle kalacak" demişti. Ancak Sconcerti’nin, bu şekilde net açıklamalar yapılmasından dolayı Fiorentinalı yöneticilerden tepki aldığı bildirildi.

Sconcerti, "Başkan Gori ile şimdi uzun bir toplantıdan çıktım. Size önceden söyleyebilirim ki Terim, 2 yıl daha Fiorentina’da kalacak. İnşallah 3 olur" ifadesini kullanmıştı.

Toscana Bölgesi Spor Yazarları Birliği’nin dün akşam verdiği yemekte konuşan Sconcerti, „Teknik işlemler tamamlanır tamamlanmaz imza atılacaktır“ derken; Fiorentinalı taraftarların teknik direktörleri konusunda rahat olabileceklerini de iddia etmişti.

İtalyan basınında yer alan haberlerde, gelecek aylarda Cecchi Gori Şirketler Grubu Genel Müdürlüğü’ne getirileceği söylenen Sconcerti’nin konuşmasının yemekte bulunan Floransa Belediye Başkanı Leonardo Domenici ve kaptan Manuel Rui Costa başta olmak üzere konuklar tarafından alkışlandığı belirtildi. Rui Costa, "Terim’i tutmak akıllı bir harekettir" dedi.

Sconcerti, Teknik Direktör Fatih Terim’in sözleşmesini yenilemesi halinde alıcağı ücret hakkında da "Bu sözleşme öyle azbuz değil. Terim, geçen yıl Trapattoni’nin aldığının iki katı fazlasını alacak" şeklinde bir iddia da bulundu.

Öte yandan Teknik Direktör Fatih Terim’in, gelecek yıl Milan’ın başına geçeceği iddiaları halen İtalyan futbol camiasında dolaşıyor. Milan’ın teknik direktörü Alberto Zaccheroni’nin bu sezon Şampiyonlar Ligi veya kendi liginde kupa kazanamaması halinde yerine Terim’in getirilme olasılığının yüksek olduğu söyleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle