Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim için kader günü

FIFA’nın Türkiye’ye verdiği ağır cezanın ardından gözler Milli Takım Teknik Direktörü’ne çevrildi. Bugün Terim’le bir araya gelecek olan Ulusoy, "Yönetim kararıyla ’ya tamam ya da devam’ diyeceğiz" yorumunu yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, ay yıldızlı takımın başında kalıp kalmayacağı bugün belli olacak. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in durumuyla ilgili kararın bugünkü yönetim kurulu toplantısında verileceğini söyledi. Terim’le bir görüşme yapacağını vurgulayan Ulusoy, "Yarınki (bugünkü) yönetim kurulu toplantısına Terim olayını getirmem lazım. Yönetim kararıyla ’ya tamam, ya da devam’ diyeceğiz" yorumunu yaptı.

Önümüzde uzun bir yol var

Haluk Ulusoy, FIFA Disiplin Komitesi’nin verdiği 6 maç seyircisiz oynama cezasının çok ağır olduğunu söylerken, "FIFA sanırım tarihinde en ağır ikinci kararını verdi. Beklemiyorduk, şoke olduk. Büyük bir hukuki mücadelenin içine gireceğiz. Önümüzde uzun ve meşakkatli bir yol var" dedi.

Şahin: Bu karar kabul edilemez

BAŞBAKAN Yardımcısı M.Ali Şahin, FIFA’nın verdiği cezanın "çok ağır ve kabul edilemez" olduğunu söyledi. Şahin dün TBMM Genel Kurulu’nda FIFA’nın aldığı karara karşı Türkiye’nin hiçbir şey yapmadığı eleştirilerini yanıtlarken, "FIFA Başkanı’nın etkisi altında kalınarak böyle bir kararın verildiği kanaatindeyim. Bu kanaatimizi yetkililerimiz hem FIFA, hem uluslararası spor mahkemesi nezdinde ileri süreceklerdir. Bu işin yakınen takip edeceğiz" dedi.

Şikayetten önce teşekkür

2006 Dünya Futbol Kupası elemesinde olaylı karşılaşma sonrasında İsviçre İç İstihbarat Teşkilatı Başkanı Urs Von Daeniken’in Bern Büyükelçiliği aracılığı ile Türkiye’ye teşekkür mektubu gönderdiği ortaya çıktı. Daeniken’ın 21 Kasım 2005 tarihinde gönderdiği mektupta, "İstanbul’da Türk Polisi tarafından karşılanışları ve gösterilen yardım nedeniyle Türkiye’ye teşekkür ediyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler