« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: Her iddiaya cevap vermem

Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Terim, “Biz her konuya ya da iddiaya cevap vermeyeceğiz. Zaten cevap vermek doğru değil” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A Milli Takımımızın teknik direktörü Fatih Terim, ay yıldızlı takımın Dünya Kupası’na gidememesi durumunda, göreve Mustafa Denizli ya da Ertuğrul Sağlam’ın getirileceği yönündeki iddialara cevap vermeyeceğini açıkladı.

Fatih Terim, ayrıca milli takımımızın 4 maçı da kazanarak dünya şampiyonasına gideceğini vurgularken, Avrupa Ligi’nde mücadele eden kulüplerimizden de büyük başarılar beklediğini söyledi.

İşte A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in gündem yaratacak açıklamaları:

BİZ KAZANACAĞIZ, BOSNA MUTLAKA PUAN KAYBEDECEK

Aklımızda olmayan puan kayıpları ve rakibimizin de aklında olmayan puan kazançları böyle bir tablo ortaya çıkardı, ancak bizim rakibimizle olan maçlarımız da var.  Bosna Hersek’i orada da yenecek güçteyiz. Yenmeliyiz. Ama biz nasıl hesapta olmayan puanlar kaybettiysek, onlar da kaybedecektir. Bizimle ve İspanya ile oynayacaklar. İnancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Oynayacağım son maça kadar bu iddiamızı sürdüreceğiz. Takımıma güveniyorum ben.

İDDİALARA YANIT VERMEYECEĞİM

 Benim bu konularla ilgili bir değerlendirmem yok.Her konuya cevap vermemiz doğru olmaz. Zaten her iddiaya ya da konuya cevap vermeyeceğiz.

ASIL OLAN AVRUPA’DAKİ BAŞARIDIR

Takımlarımızdan özellikle Avrupa Ligi’nde büyük çıkışlar bekliyorum. Milli takımın uluslar arası alandaki başarıları ne kadar önemli ise kulüp takımlarımızın da o kadar önemli. Gerek UEFA gerek ise Şampiyonlar Ligi’nde kulüp takımlarımızın son derece dikkatli, son derece önemini bilerek hareket etmesi hepimizin dileği… Oralardan alınacak ülke puanları ya da takımlarımızın başarıları hepimizin moralini yükseltecektir. Türkiye’de nasıl olsa kendi aramızda oynuyoruz. 100 yıldır oynuyoruz, oynamaya da devam edeceğiz, ama Avrupa’da o arenada başarı kazanmanın keyfi başka, hem de getirileri fazla. Takımlarımızın geçen sezonlara oranla daha fazla başarı kazanacaklarına inanıyorum.

AVRUPA LİGİ’Nİ DE ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ DE KAZANABİLİRİZ

Avrupa’da kupa tabiî ki gelir. Neden gelmesin. Takımlarımız Avrupa Ligi’nde de kupa alır, Şampiyonlar Ligi’nde de… Biz 17 Mayıs 2000’de UEFA Kupası’nı kazandığımızda çok önemli bir mesaj verdik. Kadromuzda sadece 4 tane yabancı vardı. Dolayısıyla Türk oyuncuların önemine işaret etmiştik. Bugün başarılı Türk oyuncuların sayısı bir kat daha arttı.

Rekorlar kırıldığı zaman güzeldir. Rekorlar kırılır ise başarı vardır. UEFA Kupası tekrar kazanılmalıdır. Şampiyonlar Ligi kupası hedef olmalıdır. O yüzden 75 milyon nüfusuyla dev bir ülke olan Türkiye’nin önemli başarıları olmalıdır; olacaktır. Bence Avrupa Kupaları’ndaki başarılar daha üst sevilerde devam edecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.