« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim hem avantaj hem dezavantaj

Aziz Yıldırım Galatasaray’ın yeni hocasını bu sözlerle değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lig Tv’de Sinan Engin’in konuğu olan Fenerbahçe Başkanı, “Kimya uyarsa, G.Saray iyi olabilir. Biz avantajlıyız, oturmuş bir takımımız var. Çalışırsak bu fark ortaya çıkar” diye konuştu.

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, “Galatasaray’ın başına Fatih Terim’in gelmesi hem avantaj hem dezavantaj olabilir” dedi. Lig Tv’de yazarımız Sinan Engin’in de bulunduğu bir programa katılan Yıldırım, asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile birlikte soruları cevapladı. F.Bahçe Başkanı, ezeli rakipleri G.Saray’ın durumu ve Terim ile ilgili şu yorumu yaptı: “Hemen toparlamak kolay değil. Kimya uyarsa iyi olabilir. Biz avantajlıyız, oturmuş bir takımımız var. Çalışırsak bu fark ortaya çıkar. Ama serersek olmaz. Handikabımız Şampiyonlar Ligi’nde başarı. Orayı önemser, ligi önemsemezsek olmaz.”
İlk başta uyuşamadılar
Sezon içinde kendi teknik direktörleri Aykut Kocaman’a, Alex’in oynaması gerektiğini söylediklerini de anlatan Yıldırım şöyle devam etti:  “Biz, ‘Aykut bizim çocuğumuzdur, bununla devam edeceğiz’ dedik. ‘Arkasında olacağız’ dedik. İlk maçta onun ortaya koyduğu düşüncelerle bizim takım uyuşmadı. Sonrasında iki taraf da hatalarından arınınca yoluna girdi. Biz de destek olduk. Yapılacak bir organizasyon varsa yaptık kırgınlık varsa onu giderdik. Hoca da idare etme görevini yerine getirdi. Futbolcular da kazanmanın hem kendilerine hem bize faydası olduğunu görünce iş yoluna girdi. Herkesin bir araya gelmesi ve taraftarın da inanarak bu takıma destek vermesiyle bu günlere geldik.
Alex’i oynat dedik
Aykut Hoca’nın şansı şu; Konya’da Malatya’da hocalık yaptı. Tecrübe kazandı. Hataları kabul etmek erdemdir. Kendisine hatalarını söyleyince baktık ki dinliyor. Bazen kendi hatasını da söylüyordu. Alex konusunda hatalı olduğunu söyledik. Oynaması gerektiğini her sohbette belirttik. O da zaman içinde gördü. Birbirlerini tanıdılar.”

Hakemde yetenek olacak

“HAKEMLERLE karşılaşmıyoruz, yok öyle şey. Kuddusi Müftüoğlu Ankara’da maçımızı yönetti. 2-0 kaybettik, çıktım ‘mükemmel yönetti’ dedim. Hakemde yetenek olacak. Gözüyle de görecek. Bir hakem penaltı vermez. Böyle bir şey olur mu? Hakem gördüğü her şeyi çalacak. O çaldığı zaman, bu hakem Fenerbahçe’ye gelir gelmez kavramı ortadan kalkar. Çalmıyorsa tepkinizi koyacaksınız. Hüseyin Göçek’e ‘Penaltı mı, değil mi?’ diye sordum. ‘Gördüğümü çalıyorum’ diyor. Bize Lig TV’den seyredip arayanlar, 50 bin kişi aynı şeyi görüyor. O zaman biz başka maç izliyoruz, sen başka maç yönetiyorsun. G.Antep maçı berabere bitse, bizim 150 milyon dolarlık masraf boşa gitmiş olmayacak mıydı? Hata yaptıklarında biz söyleriz.”

Selçuk İnan önce bize geldi

“SELÇUK’la ilgilendik. Devre arasında ‘mukavele yapalım’ dediler. Kabul etmedik. Trabzonlular bilsin. Biz sezon bitmeden kendisiyle görüşme yapmayacağımızı söylemiştik. Selçuk o arada Galatasaray ile anlaşmış. Sezon sonu konuştuk, ‘Galatasaray’a söz verdim’ dedi. Hayırlı olsun Galatasaray’a...  Emenike’ye biz dedik (!) ‘F.Bahçe maçında oynama diye...’ Böyle bir şey olabilir mi? Yobo kiralık pozisyonda. Ama Yobo’yu da alacağız.”

Volkan’ı da satarız Gökhan’ı da

“SATILMAYACAK oyuncu yoktur, buna Volkan ve Gökhan da dahildir. Değerleri bulunursa satılır. Transferlerimiz sürecek. Biz artık, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkıp bir üst düzeyde mücadele edecek bir kadro kurmak için mücadele ediyoruz.”

Biz başbakana gidince olay oldu

“BAŞBAKANIMIZDAN Alex’i övdüğü için randevu aldık, 15 gün sonra verdi. Teşekkür ettik kendisine Türkiye’de olay oldu. Benden sonra diğer başkanlar gitti hiçbir şey olmadı. Biz spor kulübüyüz, siyasetin içinde olmak istemiyoruz. Bizim gidişimizle Sayın Başbakan yıpratılmaya çalışılıyor. Kimse bu olayı oralara çekmesin.”

Mustafa, Orhan ve Serdar listemizde

“ŞAMPİYONLUK bir gecede bitti. Şimdi transferler görüşmeler başladı. Mustafa Pektemek, Orhan Şam listede var, görüşmeler sürüyor. Yalnız onlar değil Sezer var Eskişehir’den, Kayseri’den Serdal Kesimal var. Alex gibi bir oyuncuyu 10 milyon Euro’ya bulamazsın.”

A.Gücü maçı için soruşturma açılsın

Başkan, Emre’nin Başkent ekibinden oyuncuları aradığına ilişkin mesnetsiz iddiaların ortaya atıldığını belirterek, “Söyleyenin yanına kar kalmamalı. Federasyon soruşturma açmalı” dedi.

AZİZ Yıldırım, Ankaragücü maçı öncesinde, sarı lacivertli futbolcu Emre Belözoğlu’nun Başkent ekibinden oyuncuları aradığına ilişkin mesnetsiz iddiaların ortaya atıldığını belirterek, “Söyleyenin yanına kar kalmamalı. Federasyon soruşturma açmalı” dedi.
Geçen yıl Ankaragücü karşılaşması oynanmadan Ankaragücü’nün bazı yöneticilerinin Fenerbahçe’ye yönelik, “Bizim oyunculara şike teklif ettiler. Mahkemeye gideceğiz” gibi iddialarda da bulunduğunu ancak bundan bir şey çıkmadığını anımsatan başkan, bu yıl da benzer şekildeki iddiaların ortaya atıldığını belirtti.
Yıldırım, “Biz Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Federasyonun da bazı adımları atması lazım. Söyleyenin yanına kar kalmamalı. Sporda Şiddet Yasası’na göre gerekli işlemleri yapmaları lazım. Biz savcılığa gerekli müracaatı yaptık, federasyon da soruşturmayı açmalı” diye konuştu.

Mosturoğlu Onlar her hafta konuştu

F.BAHÇE Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da “Fenerbahçe lig başladıktan sonra sezon sonuna kadar kurumsal sözcüleri başkanı, hocası ve futbolcularıyla kaç kere şampiyonluk yarışı ile ilgili konuşmuş, rakibi kaç kere konuşmuş buna bakmak gerek. Bu bir iletişim stratejisidir. Devre arasında Aykut Kocaman’ın bir konuşması, Topuk Yaylası’nda başkanın bir konuşması, daha sonra çok fazla baskı altında kalınca benim yaptığım bir basın toplantısı var. Ama rakibimiz her hafta açıklama yaptı” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz