Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terim: Hataları önleyemiyoruz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘Futbolun bütün icaplarını yerine getirmek için her türlü varyasyonu deniyoruz ancak oyun içindeki hataların önüne geçemiyoruz.’

G.Saray, Başkent deplasmanında Şekerspor'u 4-2 yenip liderliğini sürdürürken, Teknik Direktör Fatih Terim oynanan futboldan memnun olduğunu söyledi. Terim, ‘‘Oynadığımız futboldan hoşnut olmayanlar olabilir. Ama bunu düşünenlerden art niyet aramak gerekir. Futbolun bütün icaplarını yerine getirmek için her türlü varyasyonu deniyoruz’’ dedi.

Terim, oyun içinde hata yaptıklarını, bu hataların zincirleme geldiğini de inkar etmiyor ve ‘‘Bunun önüne geçemiyoruz. Hatayı azaltmak için ne yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bir arkadaş yanlış bir pas atıyorsa bunu düzeltmek antrenmanla olur. Bunu düzeltmek için bir idman şekli arıyorum, ancak bulamıyorum. Varsa uygulayacağız’’ diyor.

HAGİ’NİN MR’I ÇEKİLDİ

Hagi ile ilgili olarak Terim şunları söyledi: ‘‘Hagi'ye maç saatine kadar en az 5-10 kez sordum, oynar mısın diye. Hagi bir profesyonel olduğu için oynama isteği fazlaydı. Ben de oynattım. Ama zararını biz gördük. Sakatlığı ciddi.’’ Dün MR'ı çekilen Hagi'nin pazar günkü G.Birliği maçında da oynamasının zor olduğu belirtildi.

Fatih: Her yerde oynarım

ŞEKERSPOR maçında G.Saray'ın beraberlik golüne imzasını atan Fatih Akyel, orta sahayı sevdi. Oyuna girdikten sonra sol kanattan uzun bir depar atıp rakip fileleri havalandıran Fatih, ‘‘G.Saray altyapısında 14-16 grubunda oynadım. O zamanlar görev yerim orta sahaydı. Bir ara santrfor da oynadım. Ben her yerde rahatlıkla oynarım. Hocamın verdiği her görevi de severek yerine getiririm’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz